Home / WSBK / Pedercini Kawasaki z dwójką nowych zawodników

Pedercini Kawasaki z dwójką nowych zawodników

David SalomZespół Pedercini Kawasaki ogłosił zakontraktowanie na nowy sezon World Superbike dwójki David Salom – Leandro Mercado. Obaj motocykliści w poprzednim roku startowali w innych kategoriach.

Leandro Mercado jeździł w pucharze FIM Superstock 1000, natomiast David Salom przez długi czas był kandydatem do mistrzostwa w World Supersport, także jeżdżąc na motocyklu marki Kawasaki, zespołu Motocard.com. Hiszpan jeździł już w stajni Pedercini w 2009 w World Superbike, jednak bez większych sukcesów.

„Jestem szczęśliwy że mogę powiedzieć, iż dołączę do zespołu Pedercini na sezon 2012 w World Superbike.” – ogłosił David Salom. „Znam cały zespół i wiem że to profesjonaliści i entuzjaści o wysokich ambicjach. Chciałbym podziękować rodzinie Pedercini za szansę, bym znowu mógł ścigać się w World Superbike. Oczekuję już mocno na tą nową przygodę. Dalsze starty na motocyklu Kawasaki to dla mnie ważna rzecz. Wiem, że w porównaniu z rokiem 2009 motocykl jest bardziej konkurencyjny, a zespół jeszcze bardziej doświadczony. Nie mogę się już doczekać pierwszego startu.”

Leandro Mercado od dawna celował w awans to najważniejszej kategorii Superbike, udało się dopiero teraz. Jego najlepszym miejscem w serii FIM Superstock 1000 było piąte miejsce na Silverstone w 2011 roku. Na koniec tamtego sezonu był jednak dopiero 15. w generalce.

„Naprawdę jestem szczęśliwy, że dokonano takiego wyboru i mogę być dumny, że będę rywalizował z Team Pedercini w World Superbike. Od początku mojej kariery chciałem awansować do najważniejszej kategorii Superbike. To był mój najważniejszy cel. Jestem zaszczycony, że mogę dalej być częścią grupy świetnych osób i dołączyć do nich w celu realizacji tak ambitnego projektu. Jestem też szczęśliwy, że to David Salom będzie moim partnerem zespołowym. Wiem, że to doświadczony jeździec i jestem pewien, że pomoże mi w rozpoczęciu tej nowej przygody.” – dodał Leandro Mercado.

W poprzednim sezonie w zespole Pedercini startowali Mark Aitchison i Roberto Rolfo. Aitchison przy kilku okazjach kwalifikował się do sesji Superpole i dwukrotnie uwkończył wyścigi w czołowej dziesiątce. W klasyfikacji generalnej zajął 17. pozycję. Jedno miejsce za nim znalazł się Rolfo. Obaj nowi zawodnicy rozpoczną testy w Australii na torze Phillip Island w dniach 13-15 lutego. Tydzień później odbędzie się tam kolejna sesja testowa, by w końcu zainaugurować nowy sezon World Superbike 26. lutego.

Właściciel zespołu Donato Pedercini powiedział o nowych zawodnikach: „Jestem bardzo usatysfakcjonowany uzyskanym porozumieniem z Davidem Salomem i „Tatim” Mercado. Świetnie, że będziemy mieć możliwość pracy z nimi w sezonie 2012. Znam ich obu bardzo dobrze i doceniam umiejętności i determinację. Mercado jest młody i utalentowany. Jest pełen entuzjazmu i prawdziwej pasji ścigania. Myślę, że będzie w tym roku najmłodszym zawodnikiem w World Superbike. Zrobi wszystko, by się zaadaptować do naszego motocykla. Salom natomiast to wciąż młody, ale już doświadczony motocyklista. Jest bardzo umotywowany. To nasza długoterminowa inwestycja jeśli chodzi o cele i projekt.”

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 1,344 sek