Home / Slider / PJ Jacobsen zawodnikiem Triple M Hondy w WSBK!

PJ Jacobsen zawodnikiem Triple M Hondy w WSBK!

Plotki potwierdziły się – w przyszłym sezonie w World Superbike zadebiutuje PJ Jacobsen. Utalentowany Amerykanin podpisał kontrakt z pierwszą satelicką ekipą Hondy w WSBK – zespołem Triple M. Patrick Jacobsen, lepiej znany jako „PJ”, miał już do czynienia z motocyklami Hondy, tyle że w serii World Supersport. W 2015 roku wygrał dwa wyścigi, zostając wicemistrzem. Przegrał wtedy jedynie z Kenanen Sofuoglu. Potem związał się z MV Agustą.

„To dobry czas w mojej karierze, by przejść do World Superbike. Mam teraz 24 lata i kilka sezonów, spędzonych w World Supersport. Byłem drugi w tych mistrzostwach, więc to fajnie, że mogę być wyżej. Trudno mi powiedzieć, jaki wpływ będą miały zmiany przepisów, jakie wejdą w przyszłym roku. Myślę, że to dobrze, że przechodzę właśnie teraz. Więcej będziemy wiedzieli po kilku testach.” – powiedział PJ Jacobsen.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie mam żadnych konkretnych oczekiwań. Wiem, że niektórzy będą je mieli, ale ja niezbyt. Czeka mnie wiele nauki w przyszłym roku, to będzie trudny sezon. Ale jeździłem już motocyklami klasy superbike w British Superbike oraz Suzuka 8 Hours, więc jestem zaznajomiony z taką maszyną. Dobrze jest na nią wrócić.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Czy nie chodzi czasem o „Triple M Racing”? „Triple 8 racing” startuje w Australii w serii samochodowej V8. Tak czy siusiak, to bardzo fajna wiadomość.

  2. Tak w ogóle to Bradl zostaje w ekipie Ten Kate? Bo jeśli tylko Camier tam pojedzie to trochę dziwnie będzie Honda wyglądać w WSBK mając dwie ekipy jednoosobowe.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,847 sek