Home / WSBK / Red Devils Roma zamienia Ducati na Aprilię

Red Devils Roma zamienia Ducati na Aprilię

W przyszłym sezonie World Superbike zespół Red Devils Roma będzie korzystać z mistrzowskich motocykli Aprilia RSV4. Włoska stajnia po kilku sezonach spędzonych w pucharze Superstock 1000 wskoczyła w 2012 do WSBK wystawiając jeden motocykl dla znanego z MotoGP Nicolo Canepy.

Plany na kolejny sezon są już nieco bardziej ambitne: zespół ze wsparciem General Invest wspominał wcześniej o wystawianiu dwóch Ducati, w tym jednego dla nowozakontraktowanego Michela Fabrizio. Włoch ostatecznie otrzyma jednak nie Ducati, a Aprilię i nie wiadomo na razie, czy nie będzie to jedyna maszyna tej stajni w przyszłym roku. W następnym tygodniu przetestuje ją na hiszpańskim torze Motorland Aragon. Z kolei zespół Red Devils Roma już w ten weekend startuje w finałowej rundzie włoskich mistrzostw CIV Italian Superbike.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 1,033 sek