Home / WSBK / Shuhei Aoyama ciągle głodny sukcesów

Shuhei Aoyama ciągle głodny sukcesów

Shuhei Aoyama miał swój debiut w zeszłym sezonie w klasie 250cc i od razu zgarnął tytuł Debiutanta Roku (Rookie Of The Year). Może to jednocześnie świadczyć o tym, że Shuhei Aoyama może być bardzo zadowolony z roku 2006. Jednakże Japoński kierowca ma naShuhei Aoyama miał swój debiut w zeszłym sezonie w klasie 250cc i od razu zgarnął tytuł Debiutanta Roku (Rookie Of The Year). Może to jednocześnie świadczyć o tym, że Shuhei Aoyama może być bardzo zadowolony z roku 2006. Jednakże Japoński kierowca ma nadzieje na udoskonalenia w przyszłym sezonie, by mógł doścignąć poziomem swojego starszego brata, kierowcę Red Bull KTM, Hiroshi Aoyamę.

„Na początku sezonu byłem bardzo konkurencyjny wobec pozostałych zawodników w trakcie wyścigów, jednak nie miało to odzwierciedlenia w moich wynikach końcowych. Ciągle spadałem w dół w klasyfikacjach, byłem także za bardzo zrelaksowany w krytycznych momentach wyścigu. Podsumowując bycie Motocyklowym Mistrzem Świata nie jest takie łatwe.”
„Poziom konkurencyjności w Motocyklowych Mistrzostwach Świata jest dużo większy, niż Japońskich Mistrzostw, oczywiście z całym szacunkiem dla kierowców tam jeżdżących. Tutaj żyję wyścigami i jeżeli nie dążymy do ciągłych udoskonaleń w trakcie sezonu, coś może nam umknąć, a ja przecież ciągle się uczę i chcę być coraz lepszy razem z moim teamem”.

Wracając do nagrody za debiut roku, kierowca Repsol Honda ma inne zdanie na ten temat. „Może to zabrzmi arogancko, ale myślę, że tytuł Debiutanta Roku to całkiem normalną kwestią dla kierowcy, który jeździ dla teamu o odpowiedniej renomie i standardzie efektywności, jaki właśnie jest Repsol Honda. Jest mi tylko przykro, że nie mogłem dla nich zdobyć większej nagrody”.
„Nie mam jeszcze ustalonych celów na rok 2007, jedynie to tylko ukończyć ten sezon. W każdym wypadku myślę, że zakończenie przyszłego sezonu w końcowej klasyfikacji w pierwszej trójce i poprawa mojej jazdy, jest w pewnym sensie celem, który mogę sobie postawić do zrealizowania. Przede wszystkim chcę poprawić poziom swoich umiejętności i widzieć poprawę nie tylko w jeździe w wyścigach, ale także w końcowych rezultatach, np. na podium”.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,700 sek