Home / WSBK / Silverstone wypada z kalendarza WSBK

Silverstone wypada z kalendarza WSBK

Runda na torze Donington Park będzie jedyną w ramach World Superbike, rozgrywaną w Wielkiej Brytanii. Słynny obiekt Silverstone nie poradził sobie z przyciągnięciem odpowiedniej liczby widzów (w porównaniu do lokalnego „sąsiada”) i umowa, która obowiązywała do końca 2013 roku, nie została przedłużona.

Silverstone pojawił się w kalendarzu WSBK w 2010 roku, jako zastępstwo dla toru Donington Park, który miał zostać przebudowany w celu organizacji wyścigu Formuły 1. Ostatecznie celu nie udało się osiągnąć i F1 pozostała na Silverstone, stąd tor w Northamptonshire miał teraz gościć wszystkie najważniejsze serie: F1, WSBK, a także MotoGP.

Donington Park wróciło do WSBK w 2011 roku i przez trzy kolejne sezony w Wielkiej Brytanii mieliśmy dwie rundy. Lepiej radziła sobie jednak runda na torze Donington.

„Skupimy się na organizacji wyścigów MotoGP i British Superbike. Nie przedłużyliśmy co prawda umowy na wyścigi WSBK na sezon 2014, ale i tak na Silverstone odbędzie się wiele wyścigów o randze międzynarodowej, których mogą oczekiwać fani motocykli.” – powiedział dyrektor zarządzający obiektem, Richard Phillips.

Wciąż jesteśmy jeszcze daleko od poznania ostatecznej wersji kalendarza World Superbike na przyszły sezon.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 1,337 sek