Home / WSBK / Simon wspina się do góry – z Repsol Hondą do klasy 250cc

Simon wspina się do góry – z Repsol Hondą do klasy 250cc

Julian Simon, młody utalentowany kierowca klasy 125cc ogłosił, że od nowego sezonu 2007 przenosi się do kategorii ćwierćlitrówek przyłączając się do teamu Repsol Honda.

Jeżdżąc dla KTM w ostatnim sezonie Hiszpan był bliski rozpoczęcia wspJulian Simon, młody utalentowany kierowca klasy 125cc ogłosił, że od nowego sezonu 2007 przenosi się do kategorii ćwierćlitrówek przyłączając się do teamu Repsol Honda.

Jeżdżąc dla KTM w ostatnim sezonie Hiszpan był bliski rozpoczęcia współpracy z teamem Repsol Honda w klasie 250 cc już w 2006 roku, „wskakując” na miejsce przechodzącego na emeryturę Sebastiana Porto. Jednak pech dopadł Juliana Simona — podczas wypadku na Grand Prix Katalonii doznał złamania kości udowej i to przekreśliło jego szanse na zmiany. Obecnie wszystko układa się po jego myśli i od nowego sezonu życie Simona zmieni się o 180 stopni.

„To wspaniała szansa dla mnie być konkurencyjnym w Repsol Honda, teamie, który już jest konkurencją dla pozostałych drużyn. Alberto Puig wspierał mnie bardzo i jednocześnie Harald Bartol (KTM) dołożyli wszelkich starań i udzielili mi pomocy, abym mógł przejść do kategorii 250cc i jeździć tam już w 2007 roku. Jestem tym faktem bardzo podekscytowany i otwiera się przede mną szansa na nowe doświadczenia i emocjonujące wyścigi”.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,912 sek