Home / WSBK / Sykes najszybszym kierowcą pierwszego dnia testów w Aragonii

Sykes najszybszym kierowcą pierwszego dnia testów w Aragonii

Na hiszpańskim torze Motorland Aragon, rozpoczęła się kolejna prywatna sesja testowa. Tym razem biorą w niej udział zespoły Kawasaki – zarówno KRT jak i Pedercini, Suzuki, Ducati Alstare oraz PATA Honda.

Pierwszy dzień testów – który jest już za zawodnikami, padł łupem Wicemistrza Świata z ubiegłego sezonu, czyli Toma Sykesa. Daje on tym samym do zrozumienia, że nie odczuwa już skutków kontuzji – choć przyznaje, że musi odbudować swoja masę mięśniową do czasu rozpoczęcia drugiej rundy sezonu. Był on jednym z dwójki zawodników, która zeszła z czasem jednego okrążenia poniżej 1m59sek.

Drugim takim kierowca był Leon Camier na Suzuki GSX-R 1000, który z silnikiem w specyfikacji Yoshimury, przetestował elektronikę oraz zmodyfikowane komponenty motocykla. Okazał się on nieznacznie szybszy od Jonathana Rea, który na swojej Hondzie CBR1000RR osiągnął trzeci rezultat.

Tuż za „pudłem” pierwszego dnia testów uplasował się drugi z kierowców Kawasaki Racing TeamLoris Baz. Uzyskał on nieoficjalny czas jednego okrążenia gorszy od swojego zespołowego kolegi o 1,2 sekundy, choć do kierowcy Hondy zabrakło mu zaledwie 0,2sek.

Piaty czas „wykręcił” powracający do formy po przebytej operacji nerwu Leon Haslam. Dodatkowo, obydwaj kierowcy zespołu PATA, zmagają się z elektroniką swojego motocykla, starając się jak najlepiej ustawić ja do zbliżających się zawodów.

Pewną niespodzianką może być szósta lokata Matteo Baiocco, który zastępuje Carlosa Checę i Ayrtona Badoviniego, dając im więcej czasu na powrót do pełnej formy, po nieszczęśliwym rozpoczęciu przez nich sezonu na Phillip Island. Jednak strata testowego kierowcy na Ducati 1199 Panigale do #66 wyniosła już blisko 3 sek.

Tuż za Baiocco uplasował się Jules Cluzel, dla którego jest to debiut na maszynie Superbike na torze Motorland Aragon. Ostatnie dwie pozycje zajęła dwójka kierowców z zespołu Pedercini Kawasaki a więc Federico Sandi i Alexander Lundh, których strata do Toma Sykesa wynosiła blisko 5 sekund.

Nieoficjalne czasy 1 dnia testów:

1. Tom Sykes    Kawasaki - 1′58″6s.
2. Leon Camier   Suzuki  - 1′58″9s.
3. Jonathan Rea   Honda   - 1′59″6s.
4. Loris Baz    Kawasaki - 1′59″8s.
5. Leon Haslam   Honda   - 2′00″3s.
6. Matteo Baiocco  Ducati  - 2′01″5s.
7. Jules Cluzel   Suzuki  - 2′01″9s.
8. Federico Sandi  Kawasaki - 2′03″3s.
9. Alexander Lundh Kawasaki - 2′03″5s.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,721 sek