Home / WSBK / Sylvain Guintoli pojedzie w Moskwie z kontuzjowanym obojczykiem

Sylvain Guintoli pojedzie w Moskwie z kontuzjowanym obojczykiem

Jeden z kandydatów do tegorocznego mistrzostwa WSBK Sylvain Guintoli na kilka dni przed rundą w Rosji doznał kontuzji w wyniku upadku na rowerze. Nie wiadomo, czy Francuz pojedzie w moskiewskich zmaganiach, które odbędą się w ten weekend.

„W ostatnią niedzielę miałem wypadek rowerowy i doznałem przemieszczenia ramienia. Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się spróbować wystartować w Moskwie.” – przyznał Guintoli, który wie, że nieobecność w tej rundzie mogłaby mieć fatalne konsekwencje dla jego kampanii w mistrzostwach świata.

Guintoli prowadził w klasyfikacji WSBK od początku sezonu, ale słabsza forma na Imoli i znakomita dyspozycja Toma Sykesa z Kawasaki sprawiła, że to Brytyjczyk wyszedł na czoło tabeli.

W zeszłym roku Guintoli słabo radził sobie w Moskwie, wtedy jeździł jeszcze na Ducati. Pierwszego wyścigu nie ukończył, w drugim był dopiero 11. Obecnie zajmuje drugą pozycję w generalce, ze stratą zaledwie sześciu punktów do Sykesa. Trzeci jest partner Francuza z Aprilii, Eugene Laverty.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jakoś zawsze lubiłem tego gościa, mimo słabych wyników (chyba jedno podium w 250-tkach) zawsze wydawał się pozytywną postacią! Życze sukcesów !!!

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,744 sek