Home / Slider / Testy WSBK, Jerez (dzień 1): Otwarcie dla Kawasaki!

Testy WSBK, Jerez (dzień 1): Otwarcie dla Kawasaki!

Kawasaki

Wygląda na to, że Kawasaki ani myśli przerywać swojej dominacji w World Superbike. Pierwszego dnia testów przedsezonowych na torze Jerez na czele stawki uplasował się Jonathan Rea, przed Tomem Sykesem. Dopiero trzeci był Chaz Davies na Ducati, który był zdecydowanie najlepszym motocyklistą końcówki ubiegłego sezonu, i na którym ciąży duża presja ze strony Ducati, by w końcu odzyskać tytuł. Wracający do WSBK Marco Melandri był czwarty.

Rea, który zyskał niesamowity respekt po wcześniejszych, wspólnych z MotoGP testach w Jerez (gdzie na maszynie WSBK miał lepszy czas niż obecni tam rywale z MotoGP), wykonywał symulacje wyścigu, podczas gdy Sykes skupiał się bardziej na szukaniu ustawień i dopasowaniu ich do stylu jazdy. Różnica między nimi wyniosła 0.26s.

Dalej znalazł się duet Ducati. Bardziej cieszyć się może Marco Melandri, który tylko o ułamki sekund ustąpił Chazowi Daviesowi, który spędził na Panigale już kilka sezonów. Piąty był Alex Lowes na Yamasze, a szósty Xavi Fores na Ducati zespołu Barni. Nowa oficjalna ekipa Aprilii – a więc zespół Milwaukee należący do Shauna Muira – sklasyfikowana została dalej: Lorenzo Savadori, który miał już możliwość jazdy tą maszyną, był siódmy. Cztery pozycje od końca znalazł się wracający z MotoGP Eugene Laverty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W drugiej połowie stawki znaleźli się tacy zawodnicy jak duet BMW – Jordi Torres i Markus Reiterberger, Michael van der Mark, w tym roku dosiadający Yamahy, czy mający dopiero pierwszy kontakt z nową Hondą Nicky Hayden oraz jego nowy team-partner Stefan Bradl. Stawkę zamknął nowy w World Superbike Randy Krummenacher, który przeszedł tam wraz z mistrzowską w WSS ekipą Kawasaki Pucetti.

Wyniki 1. dnia testów WSBK w Jerez:
1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team): 1.40.162s
2. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team): 1.40.422s
3. Chaz Davies (Aruba It.Racing- Ducati): 1.40.784s
4. Marco Melandri (Aruba It.Racing- Ducati): 1.40.812s
5. Alex Lowes (Pata Yamaha Official Team): 1.41.058s
6. Xavi Forés (Barni Racing): 1.41.396s
7. Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia Team): 1.41.416s
8. Jordi Torres (Althea BMW Racing): 1.41.619s
9. Nicky Hayden (Honda World Superbike Team): 1.41.830s
10. Michael van der Mark (Pata Yamaha Team): 1.41.908s
11. Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia Team): 1.42.142s
12. Stefan Bradl (Honda World Superbike Team): 1.42.255s
13. Markus Reiterberger (Althea BMW Racing): 1.42.530s
14. Randy Krummenacher (Kawasaki Puccetti Racing) : 1.42.747s

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,799 sek