Home / Slider / Toth: Mamy plan, aby wejść do świata Supersport 300

Toth: Mamy plan, aby wejść do świata Supersport 300

team-toth

Dla węgierskiej ekipy miniony sezon był dość trudny. Po zmianie motocykli z BMW na Yamahy w 2016 roku zespół walczył podobnie jak fabryczna ekipa producenta ze znalezieniem odpowiedniej konfiguracji, aby być konkurencyjnym w stosunku do reszty stawki w Superbikach. 

„Nie było łatwo na początku tego sezonu, zmiana motocykli nie jest łatwa – komentuje Imre Toth – Yamaha jest nowością w WSBK w tym roku, zmagaliśmy się z problemami na początku sezonu, ale krok po kroku, byliśmy w stanie zbliżyć się do czołowych zawodników, ale nadal tracimy około 3s. Podwozie jest dobre, silnik nie jest zły, używaliśmy standardowej elektroniki, myślę, że Peter Sebestyen i Paweł Szkopek zrobili maksimum co na tą chwilę mogliśmy uzyskać z tych motocykli.”

„Mamy plan na 2017 rok, chcemy kontynuować przygodę z Yamahą i dwoma zawodnikami – ujawnił Toth – Mamy też plan wejść do nowej kategorii Supersport 300. Nie jest to jeszcze potwierdzone, ale mam nadzieję, że wkrótce sfinalizujemy swoje plany. Chcemy być bardziej konkurencyjni z Yamahą, również w zakresie korzystania elektroniki”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Team Toth ma nadzieję wkroczyć w kolejny sezon bez urazów i tak kontynuować swoją przygodę w WSBK. Po kontuzji Imre, do walki w WSBK w tym sezonie wskoczył Paweł Szkopek

„To nie było łatwe w tym roku – wyjaśnia Toth – Nie jestem w stanie w pełni korzystać z mojego ramienia, nie czuję się w 100% na motocyklu, szczególnie mam problemy przy zmianie kierunku jazdy. W zimę mam zaplanowaną jeszcze jedną operację, zobaczymy co będzie potem. Również Peter miał problemy z nogą, ale teraz już jest wszystko dobrze”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: wsbk.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 6

  1. Są znane już jakieś listy startowe z choćby paroma zgłoszonymi zespołami? :)

  2. Toth mają dostać update elektroniki.

    Lepiej dopracować jeden projekt niż rodzielić uwagę na kilka marnych.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
31 zapytań w 0,823 sek