Home / Slider / World Superbike udaje się do Tajlandii

World Superbike udaje się do Tajlandii

Troy Bayliss

Drugą areną tegorocznych mistrzostw świata World Superbike będzie Chang International Circuit w Buriram, na północny-wschód od stolicy Tajlandii, Bangkoku. Runda ta pojawiła się w kalendarzu dopiero w ubiegłym roku. Wygrał wtedy dwukrotnie Jonathan Rea. Brytyjczyk znów będzie faworytem, ponieważ triumfował także w tym roku na Phillip Island.

Sytuacja w World Superbike po pierwszej rundzie nie jest klarowna – choć Rea miał dublet,  tempem w Australii imponował zarówno Chaz Davies na Ducati, jak i Michael van der Mark na Hondzie. Wydaje się, że również w Tajlandii ta dwójka będzie bardzo groźna. Nie można jednak zapominać o partnerach zespołowych wspomnianej trójki – na Phillip Island mistrzem jednego okrążenia był zdobywca Superpole Tom Sykes. Na pewno w czołówce nie zabraknie też miejsca dla Nicky’ego Haydena oraz Davide Giugliano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha wciąż jeszcze rozwija swój nowy motocykl i nie wiadomo, jaką formą będzie dysponować podczas rundy w Buriram. Przypominamy, że tak jak to miało miejsce w Australii, tak i w reszcie sezonu pierwszy wyścig będzie rozegrany już w sobotę, niedługo po rozstrzygnięciach w Superpole. Drugi wyścig natomiast standardowo w niedzielę. W niedzielę także zmierzą się zawodnicy World Supersport, gdzie wspominając Phillip Island, może być jeszcze więcej emocji niż w WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,736 sek