Home / Slider / WSBK, Donington: Latający Holender ograł Wyspiarzy w 1. wyścigu!

WSBK, Donington: Latający Holender ograł Wyspiarzy w 1. wyścigu!

W 89. podejściu i po 14 wizytach na podium, Michael van der Mark wreszcie wygrał wyścig World Superbike. Zawodnik Yamahy wygrał sobotni, pierwszy wyścig na torze Donington Park, pokonując dobrze dysponowanych zawodników z Wielkiej Brytanii. To także powrót Yamahy na najwyższy stopień podium po raz pierwszy od ostatniego wyścigu sezonu 2011.

Osiągnięcie van der Marka jest tym cenniejsze, że Holender nie zawdzięcza niczego przypadkowi – po drodze musiał wyprzedzić rywalizujących ze sobą na czele Jonathana Rea i Toma Sykesa. Północnoirlandczyk próbował jeszcze w końcówce gonić za Yamahą, ale #60 był zbyt szybki. Zawodnicy Kawasaki uzupełnili więc podium. Czwarty był Alex Lowes, kompletując dobry wynik dla Yamahy.

Fatalnie natomiast poszło zawodnikom na motocyklach Ducati – Marco Melandri przewrócił się, a Chaz Davies pojechał słabo. Niezły wynik zanotowała Aprilia, mając w TOP10 dwóch fabrycznych zawodników, a także Loris Baz na BMW. Skompromitował się za to Leon Haslam, który na dwa zakręty przed metą przewrócił Topraka Razgliatlioglu, przez co jego tymczasowy partner z Pucetti Kawasaki nie zdobył punktów. W momencie zderzenia obu wyprzedził Davies.

„Debiuty” wyszły umiarkowanie – Bradley Ray zdobył dwa punkty za 14. miejsce, pozostali zawodnicy bez doświadczenia WSBK finiszowali na dalszych pozycjach.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.