Home / Slider / WSBK, Portimao: Rea wygrywa w Sobotę, Camier blisko podium

WSBK, Portimao: Rea wygrywa w Sobotę, Camier blisko podium

Jonathan Rea wygrał pierwszy wyścig World Superbike na torze w Portimao i powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął Chaz Davies. O trzecie miejsce do samego końca walczyli Marco Melandri i Leon Camier – Brytyjczyk miał wielkie szanse na pierwsze podium dla MV Agusty od czasu powrotu do WSBK. Tom Sykes nie wystartował po wypadku w trzecim treningu.

Początek wyścigu świetnie jechał Eugene Laverty, ale ostatecznie spadł aż na siódme miejsce. Debiutujący w WSBK Takumi Takahashi na Hondzie wywalczył jedno oczko. Niewiele lepiej spisał się Anthony West, który wrócił na ostatnie wyścigi. Dojechał jako 13.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki 1. wyścigu WSBK na torze Portimao w Portugalii:
1. Jonathan Rea GBR Kawasaki Racing ZX-10RR 20 okr.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.