Home / WSBK / Wyścig długodystansowy w cyklu World Superbike?

Wyścig długodystansowy w cyklu World Superbike?

Szef mistrzostw World Superbike Paolo Flammini zamierza zaproponować zespołom pomysł mający na celu zmianę tradycyjnego harmonogramu weekendu, który obecnie składa się z dwóch wyścigów – przynajmniej na kilka rund w sezonie. Plan miałby na celu zwiększenie atrakcyjności serii tak, by stała się ona jeszcze bardziej wartościowa dla widzów na torze i przed telewizorami.

„Jesteśmy częścią widowiska rozrywkowego. Na torach takich jak choćby Donington Park mamy imprezy towarzyszące, na które ludzie mogą się udać pomiędzy wyścigami. Ale chciałbym także zaproponować zespołom pewien eksperyment – przynajmniej jeśli chodzi o jedną lub dwie przyszłoroczne rundy, gdzie mielibyśmy jeden dłuższy wyścig i konieczność postoju połączonego z tankowaniem. Wiem, jak fani lubią rundę złożoną z dwóch wyścigów, ale cały czas musimy przyglądać się nowym rozwiązaniom.” – przyznał Paolo Flammini w jednym z wywiadów.

Jedna z zagranicznych publikacji posunęła się nawet do stwierdzenia, że wśród propozycji złożonych zespołom przez Flamminiego może być plan wskrzeszenia słynnego wyścigu długodystansowego Imola 200. Włoch miał w tym celu spotkać się ze stajniami cyklu WSBK właśnie w ten weekend na torze Imola. Wyścig długodystansowy Imola 200 został zainaugurowany w roku 1972 jako konkurencja dla podobnej rundy za oceanem – Daytona 200. Jednym ze zwycięzców wyścigu 200-milowego na Imoli był słynny Giacomo Agostini. Oczywiście taki pomysł rodzi wiele wątpliwości – największe z nich dotyczą wprowadzenia do World Superbike metod związanych z szybką wymianą opon i tankowania paliwa w trakcie wyścigów, na wzór wyścigów wielogodzinnych.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 0

  1. Paweł #team gixxer

    mi ten pomysł się podoba

  2. 1 kwietniowy żart?

  3. Gratki za poczucie humoru, ale z drugiej strony mogłoby to być całkiem widowiskowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 1,011 sek