Home / Slider / Zmiany harmonogramu WSBK – wyścig w sobotę, Superpole w World Supersport

Zmiany harmonogramu WSBK – wyścig w sobotę, Superpole w World Supersport

WSBK

W sezonie 2016 mistrzostwa świata World Superbike przejdą dużą metamorfozę. Nie będzie już dwóch wyścigów jednego dnia, w niedzielę. Po zmianie, pierwszy wyścig będzie odbywać się już w sobotę.

Nie jest to jednak zupełny debiut takiego rozwiązania. Dwa wyścigi w dwa różne dni można było wcześniej oglądać podczas amerykańskiej rundy na torze Laguna Seca, gdzie także pierwsze starcie odbywało się w sobotę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie jest to jedyna zmiana. W serii World Supersport, wzorem WSBK, również zawodnicy rywalizować będą w sesji Superpole. Organizatorzy zachęcają do udziału w tym cyklu dotychczasowych zawodników z mistrzostw Europy Superstock 600, które to znikają z kalendarza.

Motocykle World Supersport od nowego sezonu będą bardziej zbliżone do maszyn dostępnych na rynku, stąd utrzymywanie dwóch kategorii 600ccm nie będzie mieć większego sensu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jedno pytanie, czy klasa Superstock 1000 nadal istnieje? Bo jeśli dobrze kojarzę, to to jest taki jakby Puchar Europy STK1000.

    Co do zmian w WSBK – może i lepiej że jeden wyścig przeniesiony na sobotę. Tylko jak z Superpole – w piątek?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
71 zapytań w 1,537 sek