Home / WSS / Andrzej Chmielewski w Rosji w barwach Bogdanki w World Supersport

Andrzej Chmielewski w Rosji w barwach Bogdanki w World Supersport

Po raz kolejny w zastępstwie za kontuzjowanego Pawła Szkopka lubelski zespół Bogdanka PTR Honda wystawi innego zawodnika: tym razem będzie to Polak – Andrzej Chmielewski. Pierwsza wizyta cykli World Superbike i World Supersport na terenie Rosji to kilka roszad i dzikich kart.

Paweł Szkopek kontuzję nogi (dość skomplikowane złamanie) odniósł już przed drugą rundą sezonu. Po kilku wyścigach przerwy spróbował powrotu na tor, jednak uraz był na tyle poważny, że wciąż uniemożliwia powrót do pełnej dyspozycji. Bogdanka PTR Honda w ramach zastępstwa korzystała już z usług kilku zawodników – ostatnio na Silverstone był to Alexander Lundh, który sprawił małą sensację, bowiem na mokrym torze zdołał zakwalifikować się na trzecim miejscu (do lidera Bogdanki Sama Lowesa stracił jedynie 0.26s na najlepszym okrążeniu). W wyścigu nie było już tak dobrze i Lundh nie zdobył punktów.

Alexander Lundh dostał jednak szansę występu w wyścigach w Moskwie w cyklu World Superbike dla stajni Pedercini Kawasaki (będzie dzięki temu pierwszym Szwedem w WSBK od 1999 roku). Zespół Bogdanki PTR Hondy sięgnie natomiast po dwukrotnego Mistrza Polski – Andrzeja Chmielewskiego, który do tej pory nieźle radził sobie w niższym Pucharze Superstock 1000 jeżdżąc dla Ducati Red Devils Roma. 23-latek zajmuje obecnie 17. miejsce w klasyfikacji generalnej i już czterokrotnie meldował się w punktowanej piętnastce. Będzie to dla niego debiut na maszynie klasy Supersport.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. wow ciekawe jak się spisze

  2. Nie oczekuj zbyt wiele, bo na testach wyprzedził tylko dziadka z Rosji ;)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
72 zapytań w 0,969 sek