Home / WSS / Aż trzech zawodników w Bogdance w MŚ Supersport

Aż trzech zawodników w Bogdance w MŚ Supersport

Aż trzech zawodników będzie w roku 2012 reprezentowało barwy Lubelskiego Węgla Bogdanka w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport.

Już w grudniu Bogdanka potwierdziła kontynuację współpracy z najlepszym polskim zawodnikiem, Pawłem Szkopkiem, do którego w sezonie 2012 dołączył 21-letni Brytyjczyk Sam Lowes. Razem z rozpoczęciem nowego roku, szeregi lubelskiej ekipy zasilił trzeci zawodnik, młoda gwiazda z RPA, Mathew Scholtz. Cała trójka wystartuje w pełnym cyklu MŚ World Supersport na identycznie przygotowanych przez brytyjski PTR motocyklach z zamiarem walki o tytuł mistrzów świata zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

 

Z uwagi na przepisy, pozwalające każdemu zespołowi wystawienie jedynie dwóch zawodników, formalnie Lowes i Scholtz wystartują w barwach Bogdanka PTR Honda, zaś Paweł Szkopek jako reprezentant Bogdanka Honda PTR. Dzięki takiemu rozwiązaniu Lowes i Scholtz mają bardzo duże szanse na wywalczenie dla Bogdanki tytułu zespołowego, natomiast Szkopek będzie mógł skupić się na dalszym rozwoju, postępach i walce o punktowane pozycje bez presji rywalizacji w klasyfikacji zespołowej.

 

Sezon World Supersport rozpocznie się 26 lutego na torze Phillip Island w Australii. Więcej o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na portalu Facebook.

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Po udanym debiucie w pełnym cyklu mistrzostw świata, jako pierwszy i jedyny zespół w serii w tym roku podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej i stawiamy na intensywny rozwój. Dzięki współpracy z PTR w barwach Bogdanki wystawimy aż trzech zawodników i zamierzamy walczyć o mistrzowskie laury, zarówno w klasyfikacji zawodników, jak i zespołów. Sam i Mathew to tegoroczni faworyci, podczas gdy Paweł z pewnością znów dostarczy polskim kibicom mnóstwo emocji.”

 

Simon Buckmaster, manager PTR: „Rozpoczynamy sezon 2012 z najsilniejszym składem w naszej historii i wszystkimi zawodnikami zdolnymi do regularnej walki w pierwszej dziesiątce. Po tym, jak w latach 2009 i 2010 wywalczyliśmy wicemistrzostwo, w tym roku mamy największą szansę na tytuł. Cieszymy się bardzo z kontynuacji naszej współpracy z Bogdanka Racing, po tym jak w poprzednim roku wywalczyliśmy dwa podia. Sam Lowes i Mathew Scholtz to młody i zdolny duet, którego celem będzie walka o mistrzostwo zespołowe, podczas gdy Paweł Szkopek zamierza regularnie walczyć o punkty.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,758 sek