Home / WSS / Bogdanki Racing zabraknie w sezonie 2013?

Bogdanki Racing zabraknie w sezonie 2013?

Wiele wskazuje na to, że polski zespół w Mistrzostwach Świata Supersport (i juniorskim pucharze KTM) może mieć duże problemy przed przyszłorocznym sezonem. W wyniku ostatnich zmian w kierownictwie głównego sponsora, którym jest Lubelski Węgiel Bogdanka, zdecydowano o zaprzestaniu dalszego finansowania zespołu mimo długoletniej umowy, która obowiązywała także na sezon 2013.


Sytuację komplikuje fakt, że zespół Bogdanki poczynił już przygotowania i miał zawarte umowy na nowy sezon m.in. z przygotowującą sprzęt brytyjską firmą PTR, a także z dostawcami a nawet zawodnikami, choć nie zostało jeszcze ujawnione, kto znalazł się w tym gronie. Stojący na czele Bogdanki Racing Igor Piasecki w wystosowanym oświadczeniu zapewnił, że mimo wszystko będzie starał się wystawić swój zespół w przyszłorocznym cyklu World Supersport.

„Jako Bogdanka Racing, organizacja stojąca za startującym w motocyklowych MŚ World Supersport zespołem Bogdanka PTR Honda oraz ekipą Bogdanka Junior Team Poland rywalizującą w Pucharze Europy Juniorów, jesteśmy przygotowani do sezonu 2013 z jasno określonym celem uzyskania lepszych rezultatów, niż w minionym. Przypomnijmy, że były to trzecie miejsca na świecie w rywalizacji indywidualnej (Sam Lowes) i zespołowej. Nasi juniorzy, Artur Wielebski i Adrian Pasek, zajęli także wysokie pozycje w Pucharze Europy Juniorów i kończyli wyścigi na podium.

Korzystając z bogatego doświadczenia popartego sukcesami sportowymi w ostatnich latach, przygotowania do przyszłorocznej rywalizacji rozpoczęliśmy już dłuższy czas temu. Oznacza to, że umowy z zawodnikami i partnerem zespołu, firmą PTR, a także innymi partnerami, zostały już zawarte. To powszechnie stosowana praktyka, nie tylko w świecie wyścigów motocyklowych, czy sportu, ale generalnie każdej innej działalności. W końcu do nowych wyzwań i zadań trzeba przygotowywać się z dużym wyprzedzeniem.

Od jakiegoś czasu byliśmy oczywiście świadomi zmian wewnątrz Bogdanki, jednak dysponując długoterminową umową, zgodnie z ustaleniami i długofalowym planem, przygotowywaliśmy się do przyszłorocznej rywalizacji.

O powody decyzji o wypowiedzeniu umowy prosimy pytać osoby, które ją podjęły. My natomiast, jako Bogdanka Racing, jesteśmy praktycznie do sezonu 2013 – gotowi.”

Igor Piasecki
Dyrektor Bogdanka Racing

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Niezły syf narobił nowy prezio! Skurczysyn!

  2. jakby to Polak odnosił sukcesy to co innego, polski sponsor by pewnie łożył dalej ale że sukcesów nie było to i kasy nie będzie. w sumie normalna sprawa. A prezes Bogdanki musi dbać o los firmy i swoich pracowników.

  3. Może zrzutę zrobimy na chłopaków?

  4. I teraz kaska pójdzie na nieudolnych kopaczy kawałka skóry.

  5. trzymam kciuki aby mimo wszystko udało się zebrać budżet i wystartować w SuperSportach

  6. żarło, żarło, i zdechło… :( szkoda. z dumą oglądało sie polski zespół w WSS

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
35 zapytań w 0,839 sek