Home / WSS / Jules Cluzel zmienia kategorię

Jules Cluzel zmienia kategorię

21 zawodnik ubiegłego sezonu klasy Moto2 Jules Cluzel potwierdził, że w sezonie 2012 będzie zawodnikiem debiutującego w klasie World Supersport zespołu WTR Ten10 Racing Team i dosiadając motocykla Kawasaki Ninja ZX-6R będzie starał się wywalczyć swój pierwszy tytuł Mistrza Świata.

 

Francuski zawodnik, który urodził się w 1988 roku w Montluçon, zadebiutował na światowej arenie w 2005 roku, kiedy to wystąpił w trzech wyścigach klasy 125cc z dziką kartą. Sezon 2006 był jego pierwszym pełnym sezonem, podczas którego dosiadał motocykla o pojemności 250cc. Od 2010 roku był zawodnikiem klasy Moto2 jeżdżąc motocyklem z podwoziem marki Suter. W sumie podczas wszystkich dotychczasowych startów w zawodach cyklu Grand Prix, trzykrotnie plasował się na podium w tym notując jedno zwycięstwo na torze Silverstone w 2010 roku.

Jestem naprawdę zmotywowany! Jestem pewien, że podjęcie nowego wyzwanie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo podoba mi się pomysł udziału w World Supersport, gdzie mogę walczyć o najwyższy cel. Jestem zadowolony, że będę razem z WTR ponieważ czuję, że również są bardzo zmotywowani. W przeszłości próbowałem swych sił w GP i to było wspaniałe, ale teraz chciałbym zdobyć tytuł Mistrza Świata.” – powiedział debiutant WSS.

 

Muszę skoncentrować się na sobie aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego wyścigu w sezonie, tym bardziej, że nie miałem jeszcze możliwości jazdy na tym motocyklu i będę jeszcze musiał dość szybko zmienić mój styl jazdy. Zdaję sobie sprawę, że popełniłem kilka błędów w zeszłym sezonie, ale mogę powiedzieć, że uczę się na własnych błędach. Wszystko będzie dobrym doświadczeniem w 2012 roku!”dodał Cluzel.

 

Nadal nie wiadomo, kto będzie zespołowym partnerem Francuza w rozpoczynającym się 26 lutego sezonie.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
34 zapytań w 0,800 sek