Home / Slider / Kenan Sofugolu jedzie w Katarze

Kenan Sofugolu jedzie w Katarze

Nie znamy jeszcze mistrza świata w serii World Supersport – na ostatni wyścig sezonu w Katarze udał się Kenan Sofuoglu. Turecki zawodnik opuścił z powodu rozmaitych kontuzji pięć wyścigów, a pięć innych wygrał. Raz był drugi. Na torze Losail pojawi się z niezaleczoną jeszcze kontuzją i jego stan zdrowia zostanie poddany ocenie po pierwszym piątkowym treningu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W kwalifikacjach do rundy na Magny-Cours Sofuoglu złamał miednicę w trzech miejscach i było jasne, że powrócić w tym roku będzie bardzo ciężko. Zawodnik Pucetti Kawasaki spróbuje jednak obronić mistrzostwo – po wyścigu w Jerez na prowadzeniu jest Lucas Mahias, mający 20 punktów przewagi. Francuz wygrał jeden wyścig. Finał sezonu już w najbliższy weekend.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju – w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

 1. Jeśli by rozdawać nagrody „Pechowiec roku” myślę, że wyglądałoby to tak w ostatnich latach:
  2012 – Marco Melandri
  2013 – Jorge Lorenzo
  2014 – Kenan Sofuoglu
  2015 – Alex de Angelis
  2016 – Andrea Dovizioso
  2017 – Kenan Sofuoglu

 2. W międzyczasie Ajo Motorsport potwierdziło że w 2018r. w Moto3 wystartuje Darryn Binder, a w serii CEV Moto3 wystawią „juniorską” ekipę, którą będą reprezentować… Turcy. A konkretnie startujący w tym roku w Red Bull Rookies Cup bracia-bliźniacy Can i Deniz Öncü.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
58 zapytań w 0,956 sek