Home / WSS / Kenan Sofuoglu gotowy do walki o mistrzostwo World Supersport

Kenan Sofuoglu gotowy do walki o mistrzostwo World Supersport

kenan+sofuoglu+kawasaki

Trzykrotny mistrz World Supersport Kenan Sofuoglu (Mahi Racing Team India Kawasaki) przygotowuje się do kolejnego roku w tej serii. Po odejściu aktualnego mistrza WSS Sama Lowesa do Moto2, 29-letni zawodnik jest głównym pretendentem do zdobycia tytułu w sezonie 2014.

„Muszę przyznać, że jestem rozczarowany, tym że nie zdobyłem mistrzostwa w 2013 roku,” powiedział Turek dla portalu worldsbk.com. „Zakończyliśmy sezon na drugim miejscu i to jest całkiem dobry wynik, ale już ciężko pracuję by wrócić na szczyt. Ubiegłoroczna  walka z Samem (Lowesem)bardzo mi się podobała i jestem przekonany, że w tym sezonie również będzie ciekawie. W tej serii zawsze jest kilku zawodników, którzy mogą zwyciężać. W tym roku na pewno nie będzie inaczej – Cluzel, van der Mark, Coghlan, Kennedy, Zanetti, Rolfo i Russo – oni na pewno będą z przodu, jestem tego pewien.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rok 2014 będzie dla Sofuoglu siódmym sezonem w serii World Supersport. „Seria WSS była dla mnie marzeniem, kiedy jeździłem w Mistrzostwach Turcji Supersport w 2001 roku. Próbowałem swoich sił w WSBK, ale jazda tam nie sprawiała mi takiej frajdy jak tu. Myślę, że mój styl jazdy lepiej pasuje do motocykla o pojemności 600cc. Naprawdę przyjemnie jeździ mi się moim Kawasaki ZX-6R. Niedługo udajemy się do Portimao (19-20 Stycznia), gdzie będziemy testować całkowicie nowy motocykl. To będą nasze pierwsze testy od czasu zakończenia poprzedniego sezonu.”

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,823 sek