Home / Slider / Kolejne zwycięstwo Sofuoglu

Kolejne zwycięstwo Sofuoglu

sofuoglu cluzel ryde

Kenan Sofuoglu wygrał kolejny wyścig World Supersport na torze Donington Park. Drugie miejsce zajął Francuz Jules Cluzel, a trzecie reprezentant gospodarzy startujący z dziką kartą Kyle Ryde.

Wyścig na Donington wyglądał podobnie jak dwa tygodnie wcześniej na Imoli. W walce o zwycięstwo liczyła się tylko dwójka Sofuoglu – Cluzel. Tak jak we Włoszech wygrał Turek i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Nad Francuzem ma 45 punktów przewagi, a trzeci P.J. Jacobsen traci już 51 punktów do lidera. Amerykanin tym razem nie zmieścił się na podium i wyścig zakończył na 5. pozycji.

Największą niespodzianką wyścigu na Donington był jednak Kyle Ryde. 17-letni Brytyjczyk startujący z dziką kartą nie miał respektu dla bardziej doświadczonych kolegów i ku uciesze zgromadzonej publiczności stanął na najniższym stopniu podium. Młody Brytyjczyk stoczył zaciętą walkę z Włochem Lorenzo Zanettim.

Wyniki wyścigu World Supersport na torze Donongton Park:
1. Kenan Sofuoglu TUR Kawasaki Puccetti ZX-6R 20 okr.