Home / WSS / Krummenacher partnerem Sofuoglu w Kawasaki

Krummenacher partnerem Sofuoglu w Kawasaki

krummenacher

Randy Krummenacher w przyszłym sezonie wystartuje w mistrzostwach World Supersport. Szwajcar w ekipie Kawasaki Puccetti Racing będzie partnerował obrońcy tytułu Kenanowi Sofuoglu.

Obaj zawodnicy będą mieli okazję przetestować nowego Ninja ZX-6R podczas testów w Jerez pod koniec miesiąca. Dotychczasowy partner Sofuoglu Włoch Marco Faccani w zakończonym sezonie nie spełnił pokładanych w nim nadziei i zrezygnowano z jego usług.

Dla Krummenachera występy w Supersportach będą absolutnie nowym wyzwaniem. Od 2006 roku ścigał się w Mistrzostwach Świata najpierw przez pięć sezonów w 125cc, a następnie awansował stopień wyżej do Moto2. Przez ten czas uzbierał 145. startów, ale tylko raz udało mu się wywalczyć miejsce na podium. W 2007 roku podczas GP Katalonii zajął trzecie miejsce przegrywając tylko ze swoim partnerem z ekipy KTM Tomoyoshi Koyamą oraz późniejszym mistrzem Węgrem Gaborem Talmacsi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Starty w WSS to dla mnie dobra decyzja, już nie mogę się doczekać pierwszych testów z Kawasaki Puccetti Racing. Przez wiele lat startowałem w Mistrzostwach Świata jako młody zawodnik. Teraz jestem starszy i bardziej doświadczony więc myślę, że starty w WSS to dobry pomysł. Zespół Puccetti Racing to najwyższa półka, więc mam nadzieję pokazać swój talent. Dla mnie i dla ludzi wokół mnie ważne będą dobre wyniki” – powiedział 25-letni Szwajcar.

„Jako zespół myślę, że przed nami kolejny świetny sezon, ponieważ dużo pracy włożyliśmy w miniony. Podczas zimowych testów będziemy wszystko udoskonalać. Dla Kenana szykujemy jeszcze szybsze ustawienia i mamy nadzieję, że podczas lutowego wyścigu na Philip Island wszystko będzie gotowe. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Kenan pozostanie z nami. Randy jest bardzo mile widziany w WSS. Spędził dziesięć lat w padoku MotoGP. Myślę, że wykona bardzo dobrą pracę z naszym zespołem. Jest gotowy na walkę o podium już od pierwszych wyścigów. Ma duże doświadczenie mimo zaledwie 25 lat. Z naszym zespołem i jego doświadczeniem jestem pewien, że czeka nas wielki sezon” – powiedział szef ekipy Manuel Puccetti.

Źródło: worldsbk.com
Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,979 sek