Home / WSS / Lider będzie walczył z bólem

Lider będzie walczył z bólem

Kenan Sofuoglu z zespołu DeltaFin Lorenzini Kawasaki będzie musiał przezwyciężyć ból po niedawnej operacji kolana jeśli chce przynajmniej spróbować powtórzyć osiągi, jakie zaprezentował w wygranej przez siebie pierwszej rundzie sezonu World Supersport w Australii. Takiego problemu nie ma na szczęście drugi z zawodników tej stajni, Sheridan Morais.

Sofuoglu doznał bolesnej kontuzji zwichnięcia stawu kolanowego podczas niedawnych testów na Imoli i żeby wystartować w kolejnej rundzie WSBK niezbędne okazało się wstawienie śruby. Mimo że uda mu się pojechać, o dobre wyniki może być trudno – nie spędził na torze zbyt wiele czasu, przejeżdżając przed wypadkiem tylko kilka okrążeń. Mimo to dwukrotny mistrz World Supersport ma nadzieję na pozytywny rezultat.

„Mieliśmy pecha na testach na Imoli, ponieważ przejechaliśmy zaledwie cztery okrążenia czy coś około tego, ale z drugiej strony – miałem szczęście. Gdyby wypadek wydarzył się zakręt wcześniej, byłby to bardzo ciężki upadek. Ale mimo to czuję się trochę przybity. Dobrze, że zdarzyło się to podczas testów i miałem trochę czasu aby się wyleczyć. Wydaje mi się, że w wyścigu nie będzie już takiego bólu, jaki był zaraz po wypadku. Zgodziłem się na operację, bo chciałem być pewny, że wystartuję na Imoli. To jedno z najfajniejszych miejsc do ścigania a opuszczenie testów sprawiło, że jeszcze mocniej chcę tam wrócić. Muszę tylko trochę poczekać.” – powiedział Kenan Sofuoglu przed kolejną rundą.

Drugi z zawodników DeltaFin Kawasaki Sheridan Morais mógł odbyć pełne dwa dni testowe na Imoli. Podczas otwierającej sezon rundy w Australii wywalczył dobre szóste miejsce: „To był bardzo wartościowy test. Wykonaliśmy wiele pracy próbując różne opcje jeśli chodzi o zawieszenie i geometrię, testowaliśmy różnorodne mapowania silnika i ustawienia elektroniki. Z powodu dużego ruchu na torze nie było okazji żeby pojechać szybkie okrążenie, ale przez cały czas notowaliśmy postępy. Te dwa dni na Imoli pozwoliły nam na znalezienie dobrych bazowych ustawień na weekendową rundę.”

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 1,386 sek