Home / WSS / Lowes drugim wicemistrzem świata

Lowes drugim wicemistrzem świata

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes zakończył sezon MŚ World Supersport finiszując na drugiej pozycji w niedzielnym wyścigu na francuskim torze Magny Cours i sięgając jednocześnie po tytuł drugiego wicemistrza świata.

Mimo wyjątkowo trudnych warunków, 23-latek zachował zimną krew i na mokrym torze nie popełnił najmniejszego błędu, kończąc trzynasty, ostatni wyścig w tym sezonie, na drugiej pozycji. Dzięki temu podopieczny Bogdanki awansował na trzecie miejsce w tabeli, sięgając po tytuł drugiego wicemistrza świata.

Równie udany finisz swojego pierwszego sezonu w MŚ zaliczył drugi z reprezentantów ekipy Bogdanka PTR Honda, Mathew Scholtz. Zawodnik z RPA ukończył ostatni wyścig zdobywając swój najlepszy rezultat w tym roku, a dzięki siódmemu miejscu na mecie awansował na szesnastą pozycję w klasyfikacji generalnej. Tymczasem Portugalczyk Miguel Praia ukończył niedzielny wyścig na dwudziestej drugiej pozycji, dosiadając trzeciego motocykla Bogdanki.

Dzięki świetnym wynikom Lowesa i Scholtza we Francji, lubelska ekipa awansowała także na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Sam Lowes: „Warunki atmosferyczne nie były idealne, ale wiedziałem, że mam szansę na dobry wynik, ponieważ przez cały weekend pracowałem pod kątem wyścigu. Dziś mieliśmy trochę pecha, jeśli chodzi o pogodę i deszcz, ale zespół znów spisał się świetnie i przygotował dla mnie fantastyczny motocykl. Liczyliśmy w tym roku na więcej, ale cieszę się z drugiego miejsca w ostatnim wyścigu i trzeciej pozycji w tabeli. Cała ekipa pracowała wyśmienicie przez cały rok.”

Mathew Scholtz: „Nie ruszyłem najlepiej, ale po kilku okrążeniach złapałem rytm i wyprzedzałem kolejnych zawodników. Cieszę się, że wywalczyłem mój najlepszy wynik w tym sezonie w ostatnim wyścigu. Pierwsza połowa sezonu nie była dla mnie zbyt udana, ale w drugiej zrobiłem spore postępy, dzięki czemu czuję się bardzo pewnie i nie mogę doczekać sezonu 2013. Dziękuję zespołowi, Bogdance, PTR, Hondzie i kibicom.”

Miguel Praia: „Warunki były dzisiaj bardzo trudne. Straciłem sporo pozycji na starcie, ale odzyskałem kilka z nich. Liczyłem dziś na więcej, niż 22 miejsce na mecie, ale w tak trudnych warunkach dużym sukcesem było już samo ukończenie wyścigu, więc jestem zadowolony z ostatecznej pozycji i dziękuję Bogdance za kolejny wspólny weekend.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To było niesamowicie emocjonujące zwieńczenie sezonu. Sam jechał wyśmienicie i zrobił dokładnie to, co powinien, aby przypieczętować tytuł drugiego wicemistrza. Mathew zakończył dzisiaj swój debiutancki sezon, sięgając po życiowy wynik w MŚ. Wszystko to sprawiło, że ekipa Bogdanka PTR Honda zakończyła sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji zespołowej. To dla nas ogromny sukces i potwierdzenie tego, jak dużych postępów dokonaliśmy w tym roku w porównaniu do naszego debiutanckiego sezonu rok temu. Jesteśmy w ścisłej światowej czołówce, jeśli chodzi o zespoły World Supersport i bardzo nas to cieszy.”

Wyniki wyścigu:

1. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 42’20.985

2. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 42’22.576

3. Dan Linfoot (MSD R-N Racing Team India) Kawasaki ZX-6R 42’48.600

4. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 42’48.839

5. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R 42’52.586

6. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 43’07.730

7. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 43’11.805

8. Andrea Antonelli (Bike Service R.T.) Yamaha YZF R6 43’11.919

9. Gabor Talmacsi (PRORACE) Honda CBR600RR 43’14.075

10. Jed Metcher (Rivamoto Junior Team) Yamaha YZF R6 43’16.649

22. Miguel Praia (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR 44’09.163

 

Końcowa klasyfikacja generalna sezonu 2012:

1. Sofuoglu 231

2. Cluzel 210

3. Lowes 172

4. Foret 171

5. Parkes 135

6. Morais 96

7. Baldolini 96

8. Quarmby 84

9. Iannuzzo 60

10. Antonelli 60

16. Scholtz 28

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,796 sek