Home / Moto2 / Moto3 / Odmowa Leoparda: Dlaczego nie zobaczymy Jacobsena w Moto2?

Odmowa Leoparda: Dlaczego nie zobaczymy Jacobsena w Moto2?

Patrick Jacobsen miał już uzgodnione oświadczenie końcowe z zespołem Leopard Racing na sezon 2017 w kategorii Moto2, jednak team zdecydował się na Dominique’a Aegertera. Amerykanin próbuje więc pozostać w serii World Supersport.

Team Leopard zgodnie z decyzją swojego menedżera Stefana Kiefera przesiada się z podwozi Kalexa na konstrukcje Sutera, zaś zaangażowanymi zawodnikami zostali Dominique Aegerter i Danny Kent. Bardzo długo zdawało się, jakoby Stefan Kiefer zawarł porozumienie z nowojorczykiem Patrickiem Jacobsenem, który przed nadchodzącym finałem Mistrzostw WSS ma perspektywy na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej serii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Podpisałem już końcowe oświadczenie z Leopardem i wszystko było bardzo dobrze.” – mówi młody Amerykanin. „Negocjowaliśmy i wszystko zdawało się wyglądać pozytywnie. Powiedziano mi, że w najbliższych dniach zostanie do mnie wysłana umowa do podpisania. Wtedy otrzymałem od nich e-mail, w którym powiadomili mnie, że zdecydowali się na innego zawodnika. Teraz pozostaję bez ofert. Każdy mówi mi, że fakt bycia Amerykaninem bardzo mi pomoże, ale nie mam żadnych ofert z Moto2. Tak bardzo cieszyłem się na tę serię mistrzostw, że wpadłem wtedy we wściekłość – to jest zwariowane. Ten sezon jest dla mnie ciężki, ponieważ chcę wykonać kolejny krok naprzód i obrać właściwy kierunek rozwoju kariery. Mój talent wystarczy, by móc być konkurencyjnym w Moto2. Po jednym lub dwóch sezonach z pewnością przestałbym jedynie wypełniać miejsce w stawce.”

Obecny zespół Jacobsena w przyszłym sezonie skupi się prawdopodobnie na serii Wold Superbike z Nickym Haydenem i Stefanem Bradlem rezygnując przy tym z serii World Supersport. Nowy model Hondy Fireblade powinien bezwzględnie odnosić sukcesy, lecz wymaga to całkowitej uwagi holenderskich włodarzy zespołu.

Jako tuner silników, zespół Ten Kate, chciałby pozostać jedną nogą w WSS w roli dostawcy jednostek napędowych dla teamu Bardahl Evan Bros i Holendrzy potrzebują zdolnych do wygrywania kierowców, jak Jacobsen. „Jestem zawodnikiem Hondy i zawsze tam, gdzie Honda będzie chciała startować, będę startował i ja” – podkreśla 23-latek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 4

  1. Zawsze lubię takie newsy i tylko szkoda, że PJ-a nie chcą w Kieferze. Liczę jednak, że może jakis inny zespół w Moto2 go zechce :) a tak w ogóle, to to nadal będzie Leopard? Coś mi się obiło o uszy, że Leopard nie będzie już sponsorem tytularnym zespołu.

  2. Rzadko zdarza się Amerykanin, który jest szybki, więc tym bardziej szkoda, że Jacobsen znalazł się w ślepej uliczce. A co do nowego modelu Hondy Fireblade – moim zdaniem tylko dzięki zespołowi Ten Kate ten motocykl będzie konkurencyjny, bo na papierze nie prezentuje się okazale.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
72 zapytań w 1,174 sek