Home / WSS / Poważna kontuzja Pawła Szkopka

Poważna kontuzja Pawła Szkopka

Paweł Szkopek zakończył już weekend wyścigowy na włoskim torze Imola. Zawodnik Bogdanki PTR Honda upadł w porannym sobotnim treningu. W wyniku wywrotki doszło u niego do złamania prawej nogi. Polak musi jeszcze przejść badania medyczne by sprawdzić, czy są to jedyne urazy.

Do wywrotki doszło na trzecim okrążeniu porannego treningu kategorii World Supersport w jednym z szybkich zakrętów. Igor Piasecki z zespołu Bogdanka PTR Honda potwierdził, że Paweł Szkopek był przytomny i od razu został przewieziony do szpitala. „W szpitalu w Imoli rozpoznano złamanie prawej nogi – zarówno kości piszczelowej jak i strzałkowej. Jeśli po badaniach okaże się, że to jest najpoważniejsza kontuzja, to jutro lub w poniedziałek odbędzie się operacja. Motocykl został zniszczony na tyle, że nie jesteśmy na tą chwilę odczytać danych z telemetrii by poznać przyczynę wypadku.” – powiedział menedżer Igor Piasecki dla serwisu sport.pl.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie to właśnie w rundzie na Imoli Paweł Szkopek zanotował swój najlepszy wynik – 12. pozycję (podobnie jak w rundzie w Holandii). Zawodnikowi Bogdanki PTR Hondy życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,898 sek