Home / WSS / Sam Lowes zostaje w World Supersport, ale zmienia zespół i motocykl

Sam Lowes zostaje w World Supersport, ale zmienia zespół i motocykl

Drugi wicemistrz sezonu 2012 podpisał trzyletnią umowę z rosyjskim zespołem Yakhnich Motorsport. Brytyjczyk pozostanie w cyklu World Superbike na trzeci pełny sezon, z zamiarem wywalczenia mistrzostwa świata. W perspektywach na ten okres ma także przeniesienie się do World Superbike.

Tegoroczny zawodnik Bogdanki PTR Hondy zmieni zatem motocykl. Stajnia Yakhnich otrzyma oficjalne wsparcie ze strony Yamaha Motor Europe, ale rozwój maszyny R6 pozostanie w rękach zespołu. Partnerem zespołowym 26-latka będzie Władimir Leonow, który w minionym sezonie dwukrotnie stawał na podium.

„Jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do Yakhnich Motorsport Team. Dają mi fantastyczną możliwość walki o tytuł mistrza świata w sezonie 2013. Widziałem, jak profesjonalnie pracują, i jak ich osiągi poprawiły się przez czas trwania sezonu 2012. Myślę, że znalazłem się we właściwym miejscu o właściwym czasie, by móc wygrać tytuł w przyszłym roku. Czekam już na jazdę Yamahą R6, bardzo mocnym motocyklem.” – mówił po podpisaniu kontraktu Sam Lowes. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Sam Lowes był jednym z faworytów do objęcia miejsca w zespole Paul Bird Motorsport w cyklu MotoGP.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,769 sek