Home / WSS / Testy i kontuzja Kenana Sofuoglu

Testy i kontuzja Kenana Sofuoglu

Lider tegorocznego cyklu World Supersport Kenan Sofuoglu nie będzie zbyt miło wspominać testów na torze Imola. Były dwukrotny mistrz cyklu, przygotowujący się wraz ze swoim zespołem na włoskim torze do kolejnej rundy, zaliczył wywrotkę i doznał zwichnięcia stawu kolanowego. Poza tym poobijał sobie kark i ramię.

Zawodnik zespołu DeltaFin Kawasaki Lorenzini upadł w zakręcie Acque Minerali. Od razu został zabrany do szpitala, gdzie zdiagnozowano wspomniane wcześniej zwichnięcie stawu kolanowego. W Clinica Mobile przeprowadzono kilka szczegółowych badań i zdecydowano, że kolano będzie wymagało zabiegu operacyjnego. Nogę usztywniono więc śrubą i zawyrokowano, że motocyklista będzie mógł wziąć udział w drugiej tegorocznej rundzie sezonu – 1. kwietnia na Imoli.

„Bardzo nam przykro z powodu tego co stało się Kenanowi, ale teraz wszyscy czujemy że jest już lepiej. Usłyszeliśmy bowiem, że nie będzie ryzyka żadnych komplikacji i nasz zawodnik będzie mógł wziąć udział w rundzie 1. kwietnia bez problemów.” – powiedział menedżer zespołu, Vanni Lorenzini. „Operacja sprawi, że będzie mógł znowu jeździć praktycznie od zaraz, ale wolelibyśmy aby najpierw trochę odpoczął.”

Kenan Sofuoglu jest liderem tegorocznego cyklu World Supersport. Zwyciężył w pierwszej rundzie sezonu na australijskim torze Phillip Island, gdzie musiał stoczyć kilka pojedynków podczas przebijania się z dalszej pozycji.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
106 zapytań w 0,795 sek