Home / Slider / WSS, Losail: Lucas Mahias mistrzem świata! Sofuoglu nie dał rady

WSS, Losail: Lucas Mahias mistrzem świata! Sofuoglu nie dał rady

Pierwsze mistrzostwo świata World Supersport zdobył w sobotę Lucas Mahias. Francuz wygrał ostatni wyścig sezonu, pokonując Julesa Cluzela po zaciętym finiszu. Trzecie miejsce zajął Kenan Sofuoglu, jadący z niezaleczoną do końca kontuzją. Turecki zawodnik opuścił aż pięć rund w tym roku z powodu różnych urazów.

Przed finałem w Katarze Mahias miał przewagę aż 20 oczek nad Sofuoglu. Nie starał się jednak kalkulować, a po prostu jechał swoje, pieczętując mistrzostwo w najlepszy możliwy sposób.

Wyniki już wkrótce…

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.