Home / WSS / WSS300, Brno: Blin coraz bliżej punktów w powrocie

WSS300, Brno: Blin coraz bliżej punktów w powrocie

Daniel Blin zmienił ekipę i z dobrej strony pokazał się w wyścigu World Supersport 300 na torze w Brnie. Młody zawodnik w licznie obsadzonej stawce uplasował się dokładnie w połowie, zajmując 18. pozycję. Wygrał Galang Hendra Pratama z Indonezji. Liderką cyklu pozostała Ana Carrasco.

Blin zawiesił starty w mistrzostwach Włoch, by skupić się na mistrzostwach świata. Po dwóch niezbyt udanych występach z dzikimi kartami – głównie przez niezbalansowane osiągi motocykli Yamahy na tle innych maszyn – teraz wrócił na pełen etat w barwach zespołu Team Toth z Węgier. Do strefy punktowej zabrakło mu 5,5 sekundy, ale na plus trzeba zapisać, że w licznej grupie zawodników zajął trzecie miejsce.

„Pozytywny weekend Mistrzostw Świata WSS300 w Brnie z Toth Racing Team! Po starcie z 29 pozycji wyścig ukończyłem na 18 miejscu z 38 zawodników. Teraz jedziemy na testy motocykla, aby jeszcze się poprawić. Dziękuje wszystkim za kibicowanie zarówno na miejscu jak i w domu. Następna runda we włoskim Misano.” – napisał na swoim fanpage zawodnik z Torunia.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.