Home / WSS / WSS300, Misano: Zwycięstwo Bastianelliego, Blin bez szczęścia

WSS300, Misano: Zwycięstwo Bastianelliego, Blin bez szczęścia

Wielki sukces w World Supersport 300 odniósł startujący z dziką kartą Manuel Bastianelli: Włoch wygrał pierwszy w karierze wyścig, pokonując o zaledwie 0.036s Mikę Pereza. Podium uzupełnił Manuel Gonzalez.

Zaledwie 10. pozycję zdobyła liderka cyklu, Ana Carrasco, ale że jej najwięksi rywale wycofali się, to wciąż pozostaje na czele generalki. Na uwagę zasługuje miejsce innej Hiszpanki, znanej z grand prix Moto3: Maria Herrera była szósta, przed zdobywcą pole position, Galangiem Hendrą Pratama. Daniel Blin nie ukończył wyścigu.

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.