Home / Slider / WSS300, Portimao: Tytuł rozstrzygnie się we Francji. Daniel Blin 26

WSS300, Portimao: Tytuł rozstrzygnie się we Francji. Daniel Blin 26

Ana Carrasco nie tylko nie zapewniła sobie jeszcze tytułu mistrzowskiego w World Supersport 300, ale dodatkowo mocno skomplikowała sobie sytuację w mistrzostwach. Hiszpanka zdobyła zaledwie 6 punktów, a czołowe pozycje zajmowali najwięksi rywale.

Wyścig w Portugalii wygrał Scott Deroue, który dzięki zdobyciu 25 oczek zbliżył się do Any Carrasco na zaledwie 10 punktów. Mika Perez był drugi i od również zachowuje szanse na tytuł na jeden wyścig przed końcem. Chociaż Luca Grunwald nie zdobył punktów, on też ma jeszcze szanse – traci 22 punkty do liderki.

Daniel Blin ukończył wyścig na 26. pozycji i wciąż czeka na pierwsze punkty do klasyfikacji mistrzostw świata. „Weekend mistrzostw świata WSS300 na portugalskim torze Portimão zakończony. Po starcie z odległej 31. pozycji złapałem się w dobrą grupę, lecz (prawdopodobnie z powodu uszkodzenia błotnika) na jednym z zakrętów zostałem lekko spowolniony, co spowodowało stratą grupy i finalnym 26. miejscem na mecie. Przed nami ostatnia runda na francuskim torze Magny-Cours.” – napisał Daniel na facebooku.

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.