Home / Moto2 / Moto3 / Brad Binder i KTM w Moto2! W składzie również Oliveira

Brad Binder i KTM w Moto2! W składzie również Oliveira

KTM

KTM już w 2017 roku zostanie pierwszym producentem, który zaangażowany jest we wszystkie trzy klasy mistrzostw świata – Moto3, Moto2 i MotoGP. Na motocyklach austriackiej marki będzie ścigać się zespół Akiego Ajo. Pełna nazwa tego teamu będzie brzmieć Red Bull KTM Ajo.

Podpisano już dwa kontrakty z zawodnikami. Ponownie partnerami zespołowymi będą Brad Binder oraz Miguel Oliveira. Pierwsze testy nowego motocykla z Binderem i Oliveirą odbędą się 16 listopada.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Formuła współpracy Red Bulla, KTM-a i zespołu Ajo dobrze funkcjonuje w Moto3. W 2017 roku w stawce Moto2 zadebiutuje nowy motocykl KTM. Binder jest zdecydowanym liderem Moto3, pewnie zmierzającym po mistrzowski tytuł. Oliveira jest aktualnym wicemistrzem z 2015 roku, kiedy to odniósł sześć zwycięstw. W Moto2 wciąż czeka na swoje pierwsze podium.

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Zdjęcie profilowe polerst

    Czyli będzie to jednak po prostu KTM, a nie „WP”? Bo w sumie wszystko pozostałe było chyba już dawno wiadome, a mimo to wszędzie o tym trąbią :D W każdym razie fajnie widzieć, że jakiś producent zainteresował się tym. Może Yamaha też się „bujnie”, albo wesprze projekt Tech3?

  2. Zdjęcie profilowe Dmn

    Fajnie, że biorą Oliveire. Już gdy jeździł na Mahindrze widać było że potrafi się ścigać.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
33 zapytań w 0,826 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!