Home / Slider / Cameron Donald opuszcza zespół Nortona

Cameron Donald opuszcza zespół Nortona

cameron

Australijczyk Cameron Donald nie będzie w 2016 roku reprezentował zespołu brytyjskiego producenta Norton. 38’latek powraca do zespołu Wilson Craig Racing w barwach którego po raz ostatni raz startował w sezonie 2013.

Dwukrotny zwycięzca TT argumentuje swoją decyzję chęcią powrotu do czołówki klasy Superbike od której oddalił się po dwóch latach startów na niesamowitej aczkolwiek niekonkurencyjnej maszynie przygotowanej przez zespół Nortona.

Cameron_Donald_on_Bray_Hill

Podpisałem umowę z Wilsonem ponieważ chciałbym znowu liczyć się w klasie Superbike. Zawsze przygotowywał świetne motocykle, komfortowo czuję się w jego team’ie i czuję, że mam w jego osobie przyjaciela a to bardzo ważne. Wiem, że mogę jeszcze powalczyć o kolejne zwycięstwa na Wyspie Man a jazda w team’ie Wilson Craig Racing da mi gwarancję świetnego przygotowania motocykla na którym będę mógł dać z siebie wszystko skomentował sytuację Cameron

Szef zespołu, Wilson Craig, podziela ambicje zawodnika i podkreśla, że jego celem również jest wygranie wyścigu klasy Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie jest tajemnicą, że zawsze chciałem wygrać wyścig Superbike podczas TT na Wyspie Man a z Cameron’em w zespole ponownie możemy się o to postarać. Jesteśmy z Cameron’em bardzo zżyci a on zawsze dawał z siebie wszystko w każdym wyścigu w którym startował dla nas podsumował Wilson Craig, właściciel team’u który korzysta z motocykli Honda

Cameron Donald zadebiutował na TT w 2005 roku, swoje pierwsze zwycięstwo odniósł w sezonie 2008 w wyścigu Superbike. W tym samym roku zwyciężył również po raz drugi i jak do tej pory ostatni, w wyścigu Superstock’ów.

PACEMAKER BELFAST 02/06/12: Cameron Donald on his Wilson Craig Honda at the Nook during the Superbike race at the 2012 Monster Energy Isle of Man TT PHOTO BY SIMON PATTERSON/PACEMAKER

Doświadczony Australijczyk zaczynał od startów w ojczyźnie, w Dirt Tracku. Ścigał się również rodzimych ligach, w pucharach Australii i Oceanii, Macau GP, Ulster GP, North West 200 oraz zawodach Enduro. Był również związany z zespołem Honda TT Legends z którym brał udział w serii World Endurance.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,992 sek