Home / Slider / IOM TT: McGuiness zwycięża w Senior TT i ustanawia nowy rekord toru

IOM TT: McGuiness zwycięża w Senior TT i ustanawia nowy rekord toru

top3

John McGuiness oficjalnie odzyskał tytuł Króla Gór zwyciężając w najbardziej prestiżowym wyścigu mijającego weekendu- Poker Stars Senior TT. Byliśmy jednocześnie świadkami historycznego wydarzenia ponieważ był to najszybszy wyścig w historii TT.

McGuiness już na pierwszym okrążeniu pobił rekord klasy Senior TT i jednocześnie ustanowił najlepszy czas na odcinku z Bungalow do Cronk-ny-Mona. W tym samym czasie James Hillier jak trzeci zawodnik uzyskał średnią 132mph na okrążeniu. Ten sam wyczyn powtórzyli Ian Hutchinson, Guy Martin oraz Michael Dunlop. Cała pierwsza piątka wykręciła 132mph (212.388km/h)!

hillier

Na drugim miejscu, za plecami John’a uplasował się właśnie Hillier. Trzeci był „Hutchy” który do mety dojechał z dziurawym wydechem. Ian miał czas o 20 sekund gorszy od McGuiness’a i nieco ponad 6 sekund od Hillier’a.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Początkowo wyścig zaczął się planowo, niestety na drugim okrążeniu wypadek miał Jamie Hamilton. Zawodnicy musieli ustawić się na Grandstart na nowo a wyścig skrócono do 4 okrążeń. Jamie Hamilton miał kraksę na Cronk-y-Voddy. Jego stan jest krytyczny, niedługo później został przetransportowany do szpitala w Wielkiej Brytanii

king

Hillier początkowo prowadził w sekcjach Glen Helen, Ballaugh Bridge oraz Ramsey kiedy pokazano czerwoną flagę. Po wznowieniu wyścigu był najszybszy między Bungalow a Grandstart. Na innych odcinkach Mountain Course nie było już mocnych na McGuiness’a. Po ponownym starcie złapał fantastyczne tempo, przy Grandstart miał ponad sekundę przewagi nad „Hutchy’m”.

bmwguy

John nabierał wiatru w żagle, w Ramsey przewaga wzrosła do prawie dwóch sekund i ponad dziewięciu nad 3 Hillier’em. Na drugim kółku McGuiness pobił rekord Bruce’a Anstey’a z zeszłego roku. Team John’a popisał się świetnym pit stopem po którym przewaga lidera wzrosła do prawie 10 sekund nad drugim w klasyfikacji Hutchinson’em. Wtedy też swoje bariery przełamywał Guy Martin który wykręcił 132.359mph.

Na 3 okrążeniu McGuiness dalej liderował a Guy Martin wskoczył na 4 miejsce. W Sulby na pomiarze prędkości jego BMW rozwinęło 194,5 mph (Prawie 313km/h). McGuiness ukończył okrążenie z 16’sekundowym prowadzeniem które powiększył do 19 przy Glen Helen

deanr1m

Mając już tak potężne prowadzenie John trochę się uspokoił, Hutchinson trochę zbliżył się do Hillier’a lecz uszkodzony wydech w jego Kawasaki sprawiał problemy i na mecie miał już 6 sekund straty do drugiego James’a.

Guy Martin zameldował się na 4 miejscu, przed poobijanym Michael’em Dunlop’em. Conor Cummins rzutem na taśmę w ostatniej sekcji awansował na miejsce 6. Peter Hickman zanotował kolejny świetny występ, wykręcił ponad 131mph i zameldował się na 7 miejscu. Na 8 miejscu Bruce Anstey, za nim David Johnson który jest teraz najszybszym Australijczykiem na Mountain Course. Najszybszą dziesiątkę zamyka Michael Rutter.

Zobaczmy ostatnią sekcję w wykonaniu John’a McGuiness’a

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Komentarze: 1

  1. Gdy myślisz o wyscigu Senior TT myślisz McGuinness !! Szkoda ze Martin znow nie wygrał nic chlopak stara sie chyba az za bardzo.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,936 sek