Home / Moto2 / Moto3 / Jorge Martin na prostej drodze do KTM-a

Jorge Martin na prostej drodze do KTM-a

Lider mistrzostw świata Moto3 – Jorge Martin – ma dołączyć do fabrycznego zespołu KTM-a w Moto2 już w 2019 roku. 20-latek wygrał w tym roku już dwa wyścigi i prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą siedmiu punktów nad Aronem Canetem. To już czwarty sezon Moto3 dla Martina – zaczynał po wygraniu Red Bull Rookies Cup w 2014 roku.

Umowa z KTM ma przewidywać możliwość dołączenia do MotoGP już w 2021 roku, jeżeli spełni wyznaczone mu cele w pośredniej kategorii. W zeszłym sezonie Martin zajął czwartą pozycję w klasyfikacji Moto3. Już w tym roku mógł jeździć w Moto2, jednak wolał jeszcze przez rok powalczyć o tytuł w Moto3 i jak widać, była to dobra decyzja.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tej chwili w ekipe KTM – prowadzonej w Moto2 przez zespół Akiego Ajo – są Miguel Oliveira i Brad Binder. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Portugalczyk wskoczy do MotoGP wraz z KTM i być może będzie to satelicka ekipa Tech3. Binder miałby pozostać w Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 1,571 sek