Home / Moto2 / Moto3 / Luca Marini nie spieszy się z awansem do MotoGP

Luca Marini nie spieszy się z awansem do MotoGP

W miniony piątek odbyła się prezentacja zespołu VR46, należącego do Valentino Rossiego. W ekipie Moto2 startuje Luca Marini, który podczas imprezy przyznał, że nie chciałby spieszyć się z awansem do królewskiej kategorii jedynie dlatego, aby mieć szansę ścigania sie ze swoim bratem przyrodnim, którym jest The Doctor.

Marini w zeszłym roku wygrał pierwszy w karierze wyścig grand prix, a w klasyfikacji generalnej zajął siódmą pozycję. Tytuł wywalczył jego partner zespołowy, Francesco Bagnaia, a więc można przypuszczać, że w razie pójścia w jego ślady również i Marini miałby spore szanse awansu do MotoGP. Włoch ma jednak na razie konkretne cele na 2019 rok. Nawet w razie mistrzostwa świata, mógłby skopiować „ruch” Johanna Zarco i pozostać w pośredniej klasie

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wyniki, jakie miałem na koniec roku nie miały znaczenia. Oczywiście, moim celem jest wygrywanie, ale to cel każdego. To nie jest tak, że jeśli zostanę mistrzem świata, to będę zmuszony przejść do MotoGP. Musimy obserwować sytuację z kontraktami w MotoGP. Głównym celem będzie dwuletnia umowa, tylko niektórzy mają roczne kontrakty Musimy poczekać na odpowiednią okazję.” – skomentował podczas prezentacji Marini.

„Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłym roku, ale nie spieszy mi się z awansem do MotoGP.” – dodał. Marini został również zapytany, czy szansa rywalizacji na torze z Valentino Rossi mogłaby wpłynąć na jego decyzję o przyspieszeniu startów w MotoGP. „Oczywiście byłoby to fascynujące, ale uważam, że obaj musimy patrzeć na to, jak wyciągnąć jak najwięcej z własnej kariery.”

„Nie chcę dokonywać ryzykownego wyboru tylko po to, by przez rok pościgać się z Valentino i stawiać pod znakiem zapytania własnej kariery. Najlepsze co mogę zrobić, to przejechać dobrze ten rok w Moto2 i potem ocenić wszystko z chłodną głową.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com
Fot. VR46

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Luca Marini będzie mistrzem świata Moto2 w 2019 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,948 sek