Home / Moto2 / Moto3 / Powrót MV Agusty – motocykl zaprezentowany

Powrót MV Agusty – motocykl zaprezentowany

Przypomnijmy fakty – MV Agusta podpisała czteroletnią umowę z zespołem Forward Racing i wspólnie będzie startować w klasie Moto2. Partnerem technicznym będzie Suter. To powrót tej zasłużonej włoskiej marki do świata wyścigów grand prix. Nie ma mowy o zbudowaniu od podstaw kompletnego motocykla, bowiem silnik pochodzi przecież od Triumpha, program będzie prowadzony z zewnętrznym zespołem, a podwozie zbuduje Suter, ale i tak jest to spore wydarzenie.

W zespole MV Agusty w 2019 roku jeździć będą Stefano Manzi oraz Dominique Aegerter. Z Włochem pierwotnie miał startować Romano Fenati, ale rozwiązano kontrakt w trakcie sezonu 2018 po incydencie, jakiego Fenati dopuścił się w Misano, wciskając klamkę hamulca w motocyklu swojego przyszłego partnera zespołowego. Tego było za wiele dla szefa MV Agusty, który od razu pozbył się krnąbrnego zawodnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

MV Agusta w dawnych latach była absolutnym dominatorem grand prix. Na włoskich motocyklach zdobyto w sumie aż 18 tytułów mistrzowskich w klasie 500ccm pomiędzy latami 1956 a 1974. Korony zdobywali John Surtees, Mike Hailwood, Giacomo Agostini czy Phil Read.

W ostatnich latach MV Agusta jeździła w World Superbike i World Supersport. Bardziej udane były starty w tej niższej klasie, gdzie udało się wygrać kilka wyścigów. Tam więc MV Agusta będzie jeździć i w 2019 roku. Zawieszono za to program w World Superbike, gdzie i tak wystawiano tylko jeden motocykl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Pokazywanie ze mozemy kiedy tak naprawde nie mozemy

  2. Ładny motocykl. Oby tylko Aegerter był w stanie walczyć o coś więcej niż 15. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,958 sek