Home / Moto2 / Moto3 / Rossi: Locatelli jest dobrym zawodnikiem

Rossi: Locatelli jest dobrym zawodnikiem

andrea-locatelli

Andrea Locatelli to 20-letni zawodnik z Włoch, którego do tej pory kojarzmy z klasą Moto3. Miniony sezon w barwach ekipy Leopard, na KTM’ie zakończył na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej, a w nadchodzącym zadebiutuje w klasie pośredniej. Największe osiągnięcia w 2016 roku to dwukrotne drugie miejsce na podium, podczas wyścigów na Sachsenringu i Philip Island. Rossi żałuję, że Locatelli nie jest podopiecznym w jego teamie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wielka szkoda, że nie ma go w naszej akadamii – mówi Rossi – Chcielibyśmy, żeby był z nami bo jest dobrym kierowcą. Już w przeszłości o tym myśleliśmy, ale niestety nie udało się tego zrobić. W każdym razie jesteśmy jego fanami”

W 2017 roku Locatelli przesiada się do klasy Moto2, gdzie dosiędzie motocykl na podwoziu Kalexa w ekipie Italtrans. „To będzie rok nauki, musimy działać krok po kroku. Byłem zadowolony z pierwszych testów, motocykl dał mi dobre wrażenie i dobrze czuliśmy się na oponach. W mojej opinii kluczowe znaczenia ma zespół w tej klasie, myślę, że mam szczęście, że jestem w Italtrans. Poziom w tej kategorii jest bardzo wysoki, ale dodatkowo bardzo wyrównany. Myślę, że to najtrudniejsza klasa” – komentuję Locatelli

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: speedweek.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,685 sek