Home / Slider / Southern 100: Guy Martin zwycięża w wyścigu seniorów!

Southern 100: Guy Martin zwycięża w wyścigu seniorów!

Martin_Southern100

W środowym wyścigu Seniorów podczas Southern 100 na Wyspie Man, Guy Martin pokonał Michael’a Dunlop’a o zaledwie 0,09 sekundy! Warto wspomnieć iż Southern 100 wystartował z opóźnieniem z powodu obfitych opadów deszczu.

Zawodnik Tyco BMW prowadził od startu aż do mety ale prowadził ciężki i wyrównany bój z zawodnikiem z Ballamoney. Martin wykręcił najszybsze okrążenie na ostatnim okrążeniu liczącego prawie 7 kilometrów toru Billown. Przy fantastycznej pogodzie wykręcił średnią prawie 180 km/h (111,639mph).

Zanim tu przyjechaliśmy mówiłem, że znaleźliśmy najlepsze ustawienia dla mojego BMW ale Southern będzie dla nich testem. Dzisiaj był pierwszy suchy dzień, tor był fantastyczny a S1000 RR naprawdę się spisało mówił po wyścigu Guy

harrison_southern

Podium uzupełnił Dean Harrison z zespołu Mar-Train Yamaha przed lokalnym zawodnikiem Dan’em Kneen’em oraz Ivan’em Lintin’em który zajął piątą pozycję. Za Lintin’em, który do zwycięzcy stracił 4,6 sekundy, dojechali James Cowton i Jamie Coward. Pochodzący z Yorkshire Harrison wykręcił 173km/h (107.99mph).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po wyścigu Superbike, zdobywca drugiego miejsca, Michael Dunlop, powiedział że mógł być o wiele szybszy. Jechałem na motocyklu Superstock więc i tak jest to świetny wynik. Jesteśmy na dobrej drodze mówił Michael.

MartinKneen

Michael nadal nie jest w pełni formy i musiał się oszczędzać. Nadal odczuwa skutki wypadku podczas tegorocznego Tourist Trophy. Starszy z braci Dunlop, William, opuścił tegoroczny Southern 100 ponieważ postanowił dać sobie trochę luzu.

Podobnie jak Michael, nie zalicza tegorocznego TT do udanych. Po poważnym wypadku dalej kuruje się i czeka na domowy, prestiżowy Ulster GP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,773 sek