Home / Artykuły / Apple CarPlay — co to i kiedy jest Ci potrzebne?

Apple CarPlay — co to i kiedy jest Ci potrzebne?

Czym jest Apple CarPlay? Jak działa ta usługa? Kto może skorzystać z Apple CarPlay? Wreszcie, jak pobrać i skonfigurować to oprogramowanie? Między innymi na te pytania odpowiemy w tym artykule!

Co to jest Apple CarPlay?

Apple CarPlay to oprogramowanie, które zostało opracowane przez firmę Apple. Zostało ono zaprojektowane w celu zintegrowania telefonu iPhone ze wbudowanym ekranem wyświetlacza w samochodzie. Korzystanie z CarPlay jest łatwiejsze niż używanie standardowych elementów sterujących na desce rozdzielczej. 

Kolejną zaletą Apple CarPlay jest to, że możesz korzystać z funkcji telefonu iPhone, nie odrywając wzroku od drogi. Innymi słowy, CarPlay to samochodowy system informacyjno-rozrywkowy, który umożliwia płynne sterowanie aplikacjami iPhone’a (w tym mapami, wiadomościami, muzyką i wieloma innymi) na wbudowanym ekranie wyświetlacza samochodu. Dla starszych modeli, możesz dołożyć na przykład moduł Audi Apple CarPlay, który znajdziesz na Carsie.pl

Kto może korzystać z Apple CarPlay?

CarPlay został zaprojektowany do współpracy z urządzeniami z systemem iOS, które działają pod kontrolą systemu iOS 7.0 lub nowszego. CarPlay jest kompatybilny zarówno z iPhone’em, jak i iPadem. Na przykład jeśli jesteś użytkownikiem urządzeń firmy Apple i jeździsz samochodem z poniższej listy, będziesz mógł korzystać z Apple CarPlay. 

Audi, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz, Nissan, General Motors (Chevrolet, Cadillac, Holden, Holden, Wuling), Toyota, Honda lub BMW to tylko niektóre firmy, których pojazdy są kompatybilne z tym standardem. W przyszłości mogą pojawić się inne modele, których właściciele będą mogli korzystać z Apple CarPlay.

W jakich samochodach będzie działać Apple CarPlay?

Jak wspomniano powyżej, Apple CarPlay to oprogramowanie, które ułatwia połączenie między telefonem iPhone a wbudowanym ekranem wyświetlacza samochodu. Istnieje kilka sposobów na nawiązanie tego połączenia. CarPlay można obsługiwać, podłączając iPhone’a do portu USB w samochodzie lub łącząc go bezprzewodowo przez Bluetooth. 

Jeśli chcesz korzystać z CarPlay w samochodzie podłączonym do portu USB, samochód musi być wyposażony w złącze Apple iPod/iPhone w schowku lub na konsoli środkowej. Jeśli samochód jest wyposażony w port USB, możesz podłączyć do niego iPhone’a za pomocą kabla USB. Jeśli chcesz korzystać z CarPlay bezprzewodowo, potrzebujesz samochodu z obsługą Bluetooth.

Podsumowanie 

W skrócie, Apple CarPlay, to oprogramowanie, które ułatwia połączenie między telefonem iPhone a wbudowanym ekranem wyświetlacza w samochodzie. Korzystanie z CarPlay jest łatwiejsze niż korzystanie ze standardowych elementów sterujących na desce rozdzielczej. Kolejną zaletą Apple CarPlay jest to, że możesz korzystać z funkcji telefonu iPhone, nie odrywając wzroku od drogi. 

To dodatkowy bufor bezpieczeństwa, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów w trasie. To jedna z głównych funkcji tego oprogramowania. Warto wiedzieć też o tym, że głównym rywalem CarPlay jest Android Auto — rozwiązanie firmowane przez Google. 

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,173 sek