Home / Artykuły / Bielizna termoaktywna – must have motocyklisty

Bielizna termoaktywna – must have motocyklisty

Bielizna termoaktywna stanowi ważny element garderoby motocyklisty, spełniając ważne funkcje podczas jazdy. Jej głównym celem jest zapewnienie komfortu termicznego – ogrzewa w chłodniejsze dni i chłodzi, skutecznie odprowadzając wilgoć w upalne warunki. Znalezienie odpowiedniej bielizny może stanowić wyzwanie ze względu na szeroki wybór marek, materiałów i innowacyjnych technologii. Zastanawiasz się, jak wybrać idealny zestaw termoaktywny, aby jazda na motocyklu była komfortowa i przynosiła radość? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Podstawowe funkcje bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna jest nieodłącznym elementem wyposażenia motocyklisty, zapewniającym komfort jazdy niezależnie od warunków pogodowych. Gdy temperatura spada, chroni przed chłodem, podczas upałów natomiast gwarantuje skuteczne chłodzenie. Kluczowe jest, aby nie łączyć jej z odzieżą bawełnianą, taką jak t-shirty czy bluzy, które mogą zatrzymywać pot. Retencja wilgoci przez materiały bawełniane sprawia, że zalety bielizny termoaktywnej, takie jak szybkie odprowadzanie potu, mogą zostać zneutralizowane. Kompletny zestaw termoaktywny, składający się z koszulki, legginsów, skarpet i kominiarki, pozwala na pełne wykorzystanie potencjału odzieży motocyklowej. Zapewniając czystość i świeżość odzieży zewnętrznej, przyczynia się do jej dłuższej żywotności i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Wybierając ekwipunek do jazdy na motocyklu, nie możemy zapomnieć o bieliźnie termoaktywnej, która stanowi podstawę komfortu, funkcjonalności i satysfakcji z podróży na dwóch kołach.

Rodzaje bielizny termoaktywnej

Produkty bielizny termoaktywnej, dostępne na rynku, oferują motocyklistom bogatą gamę modeli dostosowanych do różnych warunków atmosferycznych. W asortymencie można znaleźć modele wielosezonowe, przeznaczone od wiosny do jesieni, specjalne bielizny chłodzące, nazywane popularnie „coolerami”, oraz wyroby z wełny merynosa. Bielizna z tej ostatniej kategorii, znana z niezrównanych właściwości termicznych, gwarantuje ciepło nawet w ekstremalnych chłodach, umożliwiając komfortową jazdę w różnych warunkach.

Bielizna termoaktywna uniwersalna to doskonały wybór dla motocyklistów, którzy szukają wszechstronnego rozwiązania do różnych temperatur. Chociaż nie oferują one tak wysokiej specjalizacji jak coolery w upale czy bielizna z wełny merynosa w mrozie, to jednak stanowią świetny środek kompromisu, dobrze sprawdzając się w wielu warunkach sezonowych.

Bielizna z wełny merynosa to must-have dla tych, którzy jeżdżą w bardzo chłodne dni. Pochodząca od merynosów, ta wełna zdobyła renomę wśród alpinistów, zanim stała się popularna wśród motocyklistów. Zestawy z tego materiału gwarantują wyjątkowe właściwości izolacyjne, co czyni je idealnymi na chłodniejsze miesiące. Nie tylko zapewniają one ciepło, ale także zachwycają komfortem i przewiewnością, będąc odpowiedzią na wyzwania surowej aury.

Z kolei bielizna chłodząca, potocznie „cooler”, to doskonała propozycja na gorące dni. Jest to niezastąpione rozwiązanie dla letnich eskapad, miejskich przejażdżek czy podróży do cieplejszych rejonów. Zastosowanie innowacyjnych włókien, np. Nilit Breeze, potęguje efekt chłodzenia, obniżając temperaturę skóry nawet o 1°C. Wzbogacona o strefy wentylacyjne w kluczowych miejscach, bielizna tej kategorii przynosi ulgę w upały, wspierając jednocześnie efektywną cyrkulację powietrza. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną maksymalnego komfortu podczas jazdy w wysokich temperaturach.

Różnice pomiędzy bielizną termoaktywną, a termiczną

W sieci często pojawiają się terminy „bielizna termoaktywna” oraz „bielizna termiczna”, które bywają używane wymiennie. Mimo że różnica w nazewnictwie może wydawać się nieistotna, kluczowe jest zrozumienie odmiennych właściwości obu rodzajów bielizny, aby uniknąć niezadowolenia z dokonanych zakupów.

Bielizna termoaktywna została zaprojektowana w celu zapewnienia optymalnej temperatury ciała, minimalizując ryzyko przegrzania lub wychłodzenia. Jej specyficzna budowa pozwala na skuteczne odprowadzenie wilgoci, a użyte do jej produkcji materiały nie retencjonują wody, takiej jak pot. Dlatego zdobyła ona popularność wśród sportowców czy motocyklistów.

Z kolei bielizna termiczna skupia się głównie na izolacji cieplnej ciała. Pod tą nazwą możemy znaleźć tradycyjne bawełniane kalesony, lekkie spodnie czy bluzy z polaru. Właśnie ta różnica sprawia, że bielizna termiczna nie jest zalecana dla osób uprawiających sport czy jeżdżących na motocyklu. Mokra od potu odzież może prowadzić do szybszego wychłodzenia ciała oraz powodować otarcia czy odparzenia, co jest istotne zwłaszcza dla motocyklistów.

Źródło: artykuł sponsorowany

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,817 sek