Home / Artykuły / Chcesz rozwinąć biznes? Powiększ flotę swoich maszyn o koparki Volvo

Chcesz rozwinąć biznes? Powiększ flotę swoich maszyn o koparki Volvo

Koparki budowlane to ciężkie maszyny, które są niezbędne do wykonywania prac ziemnych na budowie. Są też szeroko wykorzystywane w przemyśle górniczym, energetycznym, budownictwie drogowym czy rolnictwie. Technologia wykorzystywana przez maszyny budowlane dynamicznie się rozwija, a więc współczesne koparki to nowoczesne maszyny. Bez wątpienia warto mieć je w swoim przedsiębiorstwie. Opowiemy o tym, jakie są możliwości w tym zakresie. Podpowiemy też, na jakie koparki warto zwrócić uwagę.

Koparki budowlane – jakie maszyny wybrać?

Na pewno warto stawiać na koparki budowlane renomowanych firm. Takie firmy inwestują bowiem w rozwój technologii i nie boją się sięgać po nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort i efektywność pracy. Tym samym warto zwrócić uwagę na koparki budowlane marki Volvo.

Każdy z nas na pewno wiele razy widział te imponujące maszyny przy pracy. Mają bowiem charakterystyczny design (żółto-czarna kolorystyka). Producent dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa podczas wykonywania prac. Istotne znaczenie ma także komfort operatora koparki. Kabiny w koparkach Volvo są ergonomiczne i wygodne, dzięki czemu operator nie odczuwa zmęczenia po kilku godzinach pracy.

Maszyna produkowana przez Volvo jest także wyposażona w takie rozwiązania, jak: kolorowy monitor oraz kamera cofania, technologia redukująca hałas, amortyzacja wstrząsów, łatwy dostęp do elementów sterujących, podgrzewane siedzenia, konstrukcja zapobiegająca przewróceniu czy różne moduły pracy. Ponadto istnieje możliwość monitorowania pracy koparki w czasie rzeczywistym, a także niezwłocznego diagnozowania ewentualnych problemów.

W ostatnich latach marka stawia również na ekologiczne rozwiązania. Jak informuje producent – do 2030 roku aż jedna trzecia urządzeń ma być wyposażona w napęd elektryczny. Zmniejszy to emisję szkodliwych spalin. Dodatkowym atutem jest redukcja hałasu, co ma niebagatelne znaczenie podczas pracy w mieście, nieopodal obszarów mieszkalnych.

Jak zatem widać – Volvo to marka przyszłości, która zdążyła już zyskać status kultowej. Oczywiście w ofercie producenta można znaleźć różne modele (sprawdź tutaj). Dostępne są koparki kołowe i gąsienicowe, a także minikoparka. Do najbardziej uznanych modeli zaliczają się natomiast koparki Volvo EC460BLC i Volvo EC290BLC.

Jak wzbogacić flotę pojazdów ciężkich? Kup koparkę lub weź ją w leasing

Dobre i wydajne maszyny budowlane potrafią sporo kosztować. Nie ma co ukrywać – za jakość i funkcjonalność sprzętu trzeba płacić. Niemniej istnieją rozwiązania, które pomogą nieco obniżyć koszty.

Pierwsza możliwość to kupno używanej maszyny. Poszukując wartych uwagi ogłoszeń, najlepiej skorzystać z jednego z największych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Dzięki temu zyskasz dostęp do wielu sprawdzonych ogłoszeń. Oczywiście cena takiej używanej koparki uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: rok produkcji czy stan techniczny. Niemniej z pewnością jest to tańsze rozwiązanie niż kupno nowej maszyny.

Warto sprawdzić koparkę w autoryzowanym serwisie, co pozwoli rozwiać wątpliwości. Istotna jest też historia maszyny, która ma trafić w twoje ręce. Sprawdź, ile przepracowano na niej godzin i do jakich celów była stosowana.

Kolejna opcja to leasing maszyn budowlanych. To nic innego jak umowa cywilnoprawna, którą podpisujesz z podmiotem, finansującym twój zakup. Aby móc korzystać z koparki – musisz wywiązywać się z tej umowy, a więc wpłacać określone raty.

Leasingowane są wyłącznie sprawne maszyny w dobrym stanie technicznym. Ponosisz zatem relatywnie niskie koszty za możliwość użytkowania dobrego sprzętu. Dla wielu przedsiębiorców możliwość rozłożenia zobowiązania na swego rodzaju raty jest korzystniejsza niż jednorazowa wpłata dużej ilości gotówki.

Jako przedsiębiorca musisz wybrać optymalny dla twojego budżetu sposób sfinansowania zakupu. Jedno jest pewne – powiększając flotę ciężkich pojazdów o maszyny Volvo, stawiasz na jakość i niezawodność.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,561 sek