Home / Artykuły / Czy można zaoszczędzić, porównując OC i AC online?

Czy można zaoszczędzić, porównując OC i AC online?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC i dobrowolną polisę AC możesz kupić przez internet. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę i dodatkowo chcą zaoszczędzić. Porównanie ofert ubezpieczeń online pozwoli Ci wybrać najlepszą ofertę bez przepłacania. Dowiedz się, jak znaleźć polisę OC i AC w atrakcyjnej cenie.

Ubezpieczenie OC online – czym jest?

Polisa OC online jest takim samym ubezpieczeniem jak to kupowane w oddziale wybranego towarzystwa lub u agenta. Różnica polega na tym, że decydując się na jej zakup przez internet, nie musisz wychodzić z domu. Taką formę ubezpieczenia oferuje swoim klientom większość towarzystw, ponieważ to chętnie wybierane rozwiązanie.

Ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, dlatego muszą je wykupić wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych. Jego zakres jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. W praktyce oznacza to, że towarzystwa nie mogą samodzielnie go modyfikować. Parametrem, który nie podlega regulacji, jest cena polisy. To właśnie dlatego na rynku można znaleźć tak wiele ofert, które różnią się od siebie wysokością składki. W przypadku OC możesz więc wybrać najtańszy wariant, ponieważ zapewni Ci dokładnie taki sam zakres ochrony jak droższe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Zalety zakupu ubezpieczenia OC online

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy OC przez internet, poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania:

  • oszczędność czasu – nie musisz go tracić na dojazd do oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego ani na stanie w kolejkach,
  • oszczędność pieniędzy – dzięki praktycznym porównywarkom online szybko zweryfikujesz poszczególne oferty i wybierzesz najtańszą z nich,
  • kompleksowy zakres – przez internet możesz od razu kupić także inne polisy takie jak AC, assistance czy NNW,
  • wygoda – możesz porównać oferty i kupić ubezpieczenie, korzystając z komputera, smartfona lub tableta.

Ubezpieczenie OC online to wiele korzyści, dzięki którym możesz szybko przedłużyć umowę ubezpieczenia lub zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zakup AC online – o czym musisz pamiętać?

AC, czyli autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Jego wybór jest wyzwaniem, gdyż zakres tej polisy jest ustalany indywidualnie przez towarzystwa. Oznacza to, że na rynku można znaleźć wiele różnych ofert. Warto więc wiedzieć, na które parametry oferty należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru AC. Najważniejsze z nich to przede wszystkim te podane niżej:

  • Zakres ubezpieczenia AC – sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, od jakich konkretnych zdarzeń chroni wybrana polisa. Najlepiej, aby odszkodowanie mogło być wypłacone, gdy samochód zostanie uszkodzony w zdarzeniu drogowym, którego sprawcą będzie ubezpieczony. Dobre AC powinno obejmować także kradzież i zniszczenie samochodu w wyniku zdarzenia losowego.
  • Suma ubezpieczenia – jest ona ustalana na podstawie wartości samochodu. Od tej kwoty zależy, jakie świadczenie otrzymasz.
  • Sposób likwidacji szkody – ubezpieczający może zaproponować dwie metody naprawy pojazdu: bezgotówkową i kosztorysową. W pierwszym wariancie towarzystwo rozlicza się bezpośrednio z warsztatem, który wykonywał naprawę. Metoda kosztorysowa polega na wycenie szkody przez rzeczoznawcę. Na jej podstawie towarzystwo wypłaca świadczenie.

Na rynku znajdziesz ubezpieczenie autocasco w trzech wariantach: mini AC, AC standardowe oraz all risk. Różnią się zakresem ochrony i wysokością składki. Pierwsza polisa zapewnia ochronę w ograniczonym stopniu i najczęściej obejmuje jedno zdarzenie. Wariant standardowy można modyfikować w taki sposób, aby spełniał oczekiwania i gwarantował optymalne zabezpieczenie. AC all risk to kompleksowe ubezpieczenie, które umożliwia wypłatę świadczenia w każdej sytuacji, która nie została zawarta w OWU jako wyłączenie odpowiedzialności.

Porównanie ubezpieczeń online – jak to zrobić?

Oferty poszczególnych towarzystw możesz porównać na stronie cuk.pl. Dostępny na niej kalkulator to wygodny i szybki sposób na szybkie znalezienie najlepszego ubezpieczenia. Wystarczy, że wpiszesz niezbędne dane osobowe oraz te dotyczące swojego pojazdu, a otrzymasz aktualne propozycje największych towarzystw. Dzięki temu wygodnie porównasz warunki wielu polis i wybierzesz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli zastanawiasz się, czy można opłacić OC i AC przez internet, masz tę możliwość. Możesz od razu kupić wybrane ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że klikniesz przycisk „kup teraz” przy wybranej polisie. Możesz także zdecydować się na rozszerzenia, czyli uwzględnienie wielu różnych zdarzeń losowych. Jeśli chcesz zapewnić kompleksową ochronę swojego pojazdu. Kalkulator przekieruje Cię bezpośrednio do systemu płatności, dzięki czemu będziesz mógł kupić wybrane ubezpieczenie.

Korzystanie z porównywarek polis dostępnych w internecie to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Pozwala na bezproblemowy zakup ubezpieczenia w najlepszej cenie.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,324 sek