Home / Artykuły / Czy opłaca się kupować używane części samochodowe?

Czy opłaca się kupować używane części samochodowe?

Przy naprawie samochodu można postawić nie tylko na oryginalne części od producenta, lecz także zamienniki lub używane komponenty. Którą z tych opcji warto wybrać? Czy elementy używane mogą zapewnić odpowiednią jakość?

Części używane a nowe – jakość i cena

Spora część kierowców obawia się zakupu używanych części samochodowych ze względu na wątpliwości dotyczące ich stanu. Dla wielu osób auto części używane równają się z podzespołami niezdatnymi do dalszej eksploatacji. Nie zawsze jest to jednak właściwe podejście – w licznych przypadkach takie komponenty są w naprawdę dobrym stanie i mogą posłużyć jeszcze przez długi czas.

Szukając oszczędności, można postawić także na nowe zamienniki oryginalnych części. W przypadku takich komponentów nie mamy jednak żadnej pewności dotyczącej ich jakości, co sprawia, że zastosowanie tych produktów może niekorzystnie wpłynąć na kondycję pojazdu oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Co więcej, można także natknąć się na różne niewykryte wady fabryczne, podczas gdy w przypadku używanych części dany komponent został już dokładnie przetestowany w rzeczywistych warunkach. Oczywiście warto zaznaczyć, że części z drugiej ręki będą oferować krótszą żywotność – jeśli jednak stawiamy na propozycje wysokiej jakości, możemy liczyć na świetne wyniki również pod tym względem.

Skąd pochodzą używane części?

Wielu kierowców może zastanawiać się, skąd właściwie używane części samochodowe trafiają do sklepów. Źródłem większości takich produktów są tzw. SDP, czyli stacje demontażu pojazdów, które sprzedają dane podzespoły osobom prywatnym lub innym podmiotom. Co istotne, należy stawiać jedynie na zweryfikowanych sprzedawców, aby mieć stuprocentową pewność w kwestii jakości oraz pochodzenia produktów. Części z SDP często trafiają następnie w ręce handlarzy, którzy mogą poprawiać ewentualne usterki w zakupionym egzemplarzu, doprowadzając go do bardzo dobrego stanu.

Gdzie można kupić używane części samochodowe?

W wielu sklepach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – można znaleźć używane części samochodowe w bardzo dobrych cenach. Zakupy online to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo czasu, a często także zapłacić mniej niż w przypadku fizycznych punktów. Dodatkowo warto zaznaczyć, że przy kupowaniu części przez internet można otrzymać gwarancję na dany produkt, dzięki której można zwrócić towar w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. W przypadku polskich witryn rozbudowaną ofertę można znaleźć m.in. na stronie sklepu Autoparts24.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,628 sek