Home / Artykuły / Czy warto sprowadzać luksusowe auta z USA?

Czy warto sprowadzać luksusowe auta z USA?

Luksusowe, amerykańskie pojazdy to dość specyficzna grupa samochodów. I choć zdecydowana większość z nich to konstrukcje dość wysoko wyceniane na europejskim rynku, to w USA jest zupełnie inaczej. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się jeszcze przez bardzo długi czas!

Luksusowe auto z USA, czyli co?

Z technicznego punktu widzenia luksusowe auta z USA to pojazdy, które zostały wykonane z wyjątkowych materiałów. Mało tego! Auta te wyróżniają się też specyficzną konstrukcją, w której wszystko jest ukierunkowane na komfort i wrażenia estetyczne użytkownika. A jeśli uwzględni się w tym wszystkim wyjątkową specyfikę aut amerykańskich, to otrzyma się grupę aut, która jest bardzo pożądana na rynku europejskim.

Opłacalna inwestycja

Dziś samochody luksusowe z USA cieszą się bardzo dużą popularnością wśród europejskich inwestorów. Nic w tym dziwnego. W końcu wyróżniają się one masywną konstrukcją, potężną mocą i typowym, amerykańskim klimatem, który dla wielu Europejczyków wciąż jest tak bardzo pociągający. Jednym słowem: popyt na auta z Ameryki wciąż jest, choć z podażą na terenie Europy wciąż jest ciężko.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sprowadzanie auta z USA

Alternatywą dla rynku europejskiego w kwestii pozyskiwania amerykańskich aut jest rynek USA i Kanady. Tamtejsze luksusowe pojazdy wcale nie są tak drogie, jak mogłoby się to wydawać z punktu widzenia europejskiego obserwatora. Rynek amerykański kształtują dość specyficzne mechanizmy, w ramach których sprzedaje się wysokiej klasy używane pojazdy i to w relatywnie niskich cenach.

Czy warto sprowadzać luksusowe auta z USA?

Mówiąc wprost: sprowadzanie aut z USA to bardzo opłacalny proceder. A jeśli w grę wchodzą samochody z tzw. wyższej półki cenowej, to korzyści materialne z tak zaaranżowanych transakcji są jeszcze wyższe. Wybierając auta takich marek jak Jeep, Dodge, Chrysler, a nawet Chevrolet można mieć pewność, że stawia się przede wszystkim na luksus połączony z maksymalną jakością. Nic więc dziwnego, że modele takie jak Jeep Grand Cherokee, Dodge Challenger, czy też Chevrolet Camaro, stale goszczą na listach oczekiwań inwestorów z Polski.

Uwaga! Mówiąc o opłacalności zakupu luksusowych aut z USA, trzeba mieć też na względzie różnice kursowe pomiędzy dolarem i złotówką. Im kurs dolara będzie niższy, tym zakup amerykańskiego auta będzie z punktu widzenia Polaków bardziej opłacalny.
Podsumowując, samochody luksusowe z USA to prawdziwa gratka dla tych wszystkich, którzy chcą korzystać na co dzień z aut standardu Premium, ale też dla tych, którzy chcą na tym świetnie zarobić.

Źródło: art. sponsorowany

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,140 sek