Home / Artykuły / DiveBomb: Darryn Binder #40 gotowy na swoją kolej

DiveBomb: Darryn Binder #40 gotowy na swoją kolej

Bicie rekordów i zgarnianie tytułów – Darryn Binder nie zatrzymuje się. 24-latek jest dopiero drugim zawodnikiem w historii wyścigów motocyklowych, który dokonał wielkiego skoku z juniorskich szeregów Moto3 prosto do MotoGP.

Binder ścigał się w Moto3 od 2015 roku i pomimo trudnego sezonu debiutanckiego, szybkość i styl Darryna były natychmiast widoczne. W 2016 roku zajął 4. miejsce w Grand Prix Australii, a w kolejnym sezonie – w 2017 roku – poczynił solidne postępy pomimo kontuzji – plasując się w top 10, zdobywając punkty i zajmując 4. miejsce w Grand Prix Włoch.

W 2018 roku Darryn zdobył swoje pierwsze podium w Moto3 podczas Grand Prix Japonii, walcząc z Dennisem Foggią i Tonym Arbolino. Przejście do CIP Green Power nastąpiło w 2019 r., kiedy Darryn zdobył swoje drugie podium w Moto3 podczas Grand Prix Argentyny. W 2020 r. DiveBomb ponownie podkręcił emocje, zapewniając sobie zwycięstwo w Grand Prix Katalonii i 2. miejsce w Grand Prix Aragonii.

W 2021 roku Darryn reprezentował Petronas Sprinta Racing. Rozpoczynając sezon jako jeden z pretendentów do tytułu, Darryn rozpoczął kampanię od 2. i 3. miejsca w Losail. Jednak jego wzrost i waga pociągały go w dół na małych maszynach Moto3 i pomimo tego, że Binder był stale w czołówce, nie był w stanie podjąć wyzwania tytułowego.

Dzięki doskonałemu połączeniu tempa, młodości i doświadczenia, Binder kroczy ścieżką, którą niewielu przeszło, zamieniając swoją znajomą 250-tkę na plującą ogniem maszynę MotoGP. Oto, co myśli o sezonie 2022 …

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak się czujesz, przeskakując z Moto3 bezpośrednio do MotoGP?
Przejście z Moto3 do MotoGP to zdecydowanie duży skok, ale to, że nigdy nie ścigałem się na motocyklu podobnym do tych w MotoGP, jest jednocześnie świetne. To wspaniałe, ponieważ nie mam żadnych oczekiwań i po prostu cieszę się każdą chwilą. Wiem, że mam wszystko, czego potrzebuję, więc teraz muszę tylko poświęcić czas na naukę i przyzwyczaić się do motocykla. Jestem bardzo dumny z bezpośredniego skoku i brak mi słów, by wystarczająco podziękować tym, którzy we mnie wierzą i umożliwili to. Każdy kierowca marzy o dostaniu się do MotoGP, a możliwość bezpośredniego wykonania ruchu jest czymś prawie niesłychanym, więc to naprawdę fajne.

Jakie są Twoje pierwsze wrażenia związane z Twoim nowym motocyklem MotoGP?
Motocykl wygląda absolutnie niesamowicie! Gdy po raz pierwszy zobaczyłem na nim swój numer, wtedy dotarło do mnie, że jestem teraz zawodnikiem MotoGP i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.

Jakie są Twoje cele na 2022 rok?
Moim osobistym celem na rok 2022 jest nauka i doskonalenie się za każdym razem, gdy usiądę na motocyklu MotoGP. Oczywiście chcę walczyć pośród innych debiutantów o tytuł Nowicjusza Roku. Chcę po prostu iść krok po kroku i nie robić niczego szalonego, co mogłoby zakłócić moje postępy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co oznacza dla Ciebie bycie częścią zespołu MotoGP?
To szalone być częścią zespołu MotoGP z tak dużą załogą i tak dużym doświadczeniem jak WithU Yamaha RNF MotoGP! To wisienka tego sportu i otaczają mnie najlepsi z najlepszych, to po prostu niesamowite!

Czego oczekujesz w tym roku, mając w swoim zespole tak doświadczonego zawodnika, jak Andrea Dovizioso?
Mam nadzieję, że będę blisko współpracować z Andreą i, że wiele się od niego nauczę, ponieważ ma duże doświadczenie. Wydaje mi się, że dobrze się dogadujemy, a dla mnie fajnie jest dzielić z nim boks. Już podczas pierwszego testu w Jerez udzielił mi kilku rad, jak jeździć na motocyklu, aby wycisnąć z niego jak najwięcej.

Jesteś podekscytowany, że wracasz na tor?
Wakacje były niesamowite. Zawsze miło jest spędzać czas w domu z rodziną i przyjaciółmi, ale nie mogę się doczekać powrotu na moją Yamahę YZRM1. To już za chwilę i nie mogę się doczekać. Jestem naprawdę podekscytowany, teraz nie mogę się doczekać Sepang – wtedy wszystko się zacznie!

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,271 sek