Home / Artykuły / Dobry serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie: sprawnie, profesjonalnie i bezproblemowo

Dobry serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie: sprawnie, profesjonalnie i bezproblemowo

Klimatyzacja w samochodzie spełnia szereg przydatnych funkcji. Nie tylko zapewnia niską temperaturę w aucie w upalne dni, ale też oczyszcza powietrze z pyłów, drobnoustrojów i kurzu. Odpowiednia temperatura we wnętrzu samochodu przyczynia się do dobrego samopoczucia podczas jazdy. Można powiedzieć, że klimatyzacja w znacznym stopniu wpływa także na bezpieczeństwo podróżowania dla kierowcy i pasażerów, ponieważ pomaga podtrzymywać koncentrację kierującego podczas prowadzenia pojazdu. Niegdyś klimatyzacja samochodowa była przejawem luksusu; dziś stanowi standard wyposażenia w większości nowych modeli. Aby klimatyzacja w aucie działała poprawnie, konieczny jest jej regularny serwis. Niezastąpioną pomoc w funkcjonowaniu układu klimatyzacyjnego zapewnią zabiegi przeprowadzane przez profesjonalny serwis klimatyzacji w mieście Kraków.

Dlaczego trzeba regularnie serwisować klimatyzację w samochodzie?

Układ klimatyzacji w samochodzie należy poddawać regularnym przeglądom. Jeśli tego zaniedbamy, narazimy siebie i pasażerów na wdychanie szkodliwych substancji, przedostających się i rozprzestrzeniających w powietrzu krążącym we wnętrzu pojazdu: pyłków, zarodników pleśni, grzybów, roztoczy, bakterii i wirusów. Jeżeli nie będziemy pamiętali o okresowych kontrolach klimatyzacji w samochodzie, zacznie wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach i hałas, a zużycie paliwa zwiększy się. Zwlekając z wyczyszczeniem klimatyzacji samochodowej narażamy się na dodatkowe koszty, np. konieczność wymiany zniszczonych komponentów. Dlatego klimatyzację w aucie trzeba serwisować – w przeciwnym razie układ nie będzie działał z właściwą siłą, albo wcale.

Jak często należy serwisować klimatyzację samochodową?

Serwis klimatyzacji w samochodzie należy wykonywać okresowo. Specjaliści zalecają przeprowadzanie przeglądu autoklimy minimum raz w roku. Najwięcej uwagi i odpowiedniego serwisu układ klimatyzacyjny potrzebuje po zimie. Instalację klimatyzacyjną najlepiej sprawdzić wiosną lub wczesnym latem. Temperatury nie są wtedy jeszcze tak wysokie, a do serwisów klimatyzacji samochodowej w Krakowie nie ma kolejek. Jeśli zaniedbamy tych czynności istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że system chłodzenia dużo szybciej ulegnie awarii lub pojawią się inne kłopotliwe usterki, a to oznacza spore wydatki. Jakie objawy powinny zasugerować nam konieczność wizyty w warsztacie? Przede wszystkim spadek wydajności klimatyzacji, przerywane chłodzenie lub hałas podczas uruchamiania klimatyzacji. Pamiętaj, że naprawa klimatyzacji w aucie kosztuje znacznie więcej niż jej serwis!

Co obejmuje serwis klimatyzacji w aucie?

Na kompleksowy serwis układu klimatyzacyjnego w samochodzie osobowym składa się wiele czynności. Prace serwisowe obejmują m.in. kontrolę działania sprężarki i kompresora, badanie szczelności instalacji, sprawdzenie poziomu czynnika chłodzącego i jego uzupełnienie/wymianę. To także dokładny przegląd wszystkich elementów układu – nawet wtedy, gdy pracują one we właściwy sposób. Prace przy systemie klimatyzacji to również profesjonalna dezynfekcja i czyszczenie wnętrza, czyli tzw. odgrzybianie. Jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji jest ozonowanie. Polega ono na wpuszczeniu do obiegu powietrza ozonu, który zabija znajdujące się wewnątrz kanałów drobnoustroje, grzyby i przykre zapachy. Ozon, jako cząsteczka trójatomowego tlenu, dąży do utleniania, przez co sterylizuje wszystko z czym ma kontakt. Nowością w ofercie serwisów klimatyzacji samochodowej w Krakowie jest dezynfekcja klimatyzacji metodą tunap. Ta usługa polega na czyszczeniu całego układu i jest o wiele skuteczniejsza od tradycyjnego ozonowania. Uzyskanie tak wyjątkowego efektu jest możliwe dzięki użyciu specjalnego preparatu czyszczącego pod ciśnieniem, który wpuszcza się sondą wprost do zespołu parownika klimatyzacji. Dzięki takiemu zabiegowi można wyeliminować wszystkie mikroorganizmy i drobiny, które w dłuższym kontakcie mogą powodować problemy zdrowotne. Zakres prac serwisowych w dużej mierze jest zależny od tego, czy układ klimatyzacji jest sprawny, oraz od ilości opcji wybranych przez klienta. Najwięcej troski wymaga zazwyczaj klimatyzacja w modelach używanych, w nowych zwykle serwis ogranicza się do kilku podstawowych czynności.

Sprawdzone warsztaty klimatyzacji samochodowej w Krakowie

Jeśli chcemy przeprowadzić serwis klimatyzacji w mieście Kraków auto należy oddać do profesjonalnego warsztatu, który zadba o układy wentylacyjny. Wykwalifikowana kadra szybko zidentyfikuje i rozwiąże wszystkie problemy, a my będziemy mogli długo cieszyć się bezawaryjną pracą systemy chłodzącego. Kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie wykonywany jest m.in. przez pracowników warsztatu samochodowego IRMAR Serwis, ul. Makuszyńskiego 19. Prace są przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów, zgodnie z wszelkimi normami technologicznymi. Pamiętaj, że oględziny klimatyzacji to nie tylko „nabicie” układu, ale także kontrola wszystkich jego elementów. Wbrew pozorom serwis klimatyzacji w lokalizacji Kraków nie jest drogą usługą. IRMAR Serwis oferuje pełen profesjonalizm i konkurencyjne ceny.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,257 sek