Home / Artykuły / Ekologiczne alternatywy dla samochodów – skutery elektryczne

Ekologiczne alternatywy dla samochodów – skutery elektryczne

Szukasz rozwiązań alternatywnych dla auta lub komunikacji miejskiej, które umożliwią ci transport? Nie jesteś sam. Dużo osób zmienia swoje przyzwyczajenia i decyduje się na nowy środek transportu. Sporą popularnością cieszą się na przykład skutery elektryczne. Czy rozwiązanie to jest warte twojej uwagi?

Oszczędność

Skuter elektryczny to jeden z najtańszych środków transportu. Jeśli więc do tej pory poruszałeś się autem lub tradycyjnym motorem, masz szansę na spore oszczędności. Oczywiście każdy skuter jest inny, w związku z czym nie jest możliwe podanie uniwersalnych kosztów jazdy. Da się jednak obniżyć je do zaledwie kilku złotych na 100 km, wybierając odpowiedni model oraz korzystając z opłacalnego źródła energii elektrycznej. Stanowi to miły kontrast dla cen paliw, które od długich miesięcy utrzymują się na wysokim poziomie. Wraz z oszczędnością jazda skuterem przynosi jednak inne korzyści. Jakie?

Ekologia

Wybór skutera elektrycznego to krok w stronę środowiska naturalnego. Pojazdy te nie emitują żadnych szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek węgla lub tlenki azotu. Co więcej, silniki elektryczne oferują większą efektywność energetyczną niż spalinowe. Jednak tak ekologiczny wybór przynosi bezpośrednie korzyści również właścicielowi. Jedną z nich jest cicha praca silnika. Dzięki temu jazda skuterem elektrycznym nie nadwyręża słuchu kierowcy. Poza tym taki pojazd można ładować w różnych miejscach, nie tylko w wyznaczonych do tego celu publicznych stacjach ładujących. Oczywiście poszczególne modele mogą różnić się od siebie w tym aspekcie, ale wiele z nich da się ładować nawet z domowego gniazdka.

Trochę ruchu?

Szukasz środka transportu, który pozwoli ci podjąć aktywność fizyczną? Powinien zainteresować cię skuter elektryczny z możliwością pedałowania. Takie pojazdy przypominają rowery elektryczne, które zresztą również mogą okazać się odpowiednią opcją dla ciebie. Pedały występują jedynie w modelach o niższej mocy i pojemności akumulatorów, a korzystanie z nich pozwala zwiększyć zasięg. Dodatkową zaletą płynącą z tego rozwiązania jest jednak możliwość podejmowania pewnej aktywności fizycznej.

Łatwa obsługa

Nie sposób nie wspomnieć tu, że skuter elektryczny to pojazd łatwy w obsłudze. Wystarczy przyjrzeć się jego budowie. Skuter to stosunkowo prosta konstrukcja, w związku z czym nie wymaga częstych napraw. A kiedy już wizyta u mechanika będzie konieczna, z pewnością nie dotknie ona boleśnie twojego portfela. Co więcej, sama jazda skuterem jest łatwa. Szczególnie mocno doceniają to kierowcy poruszający się po miastach. Znalezienie miejsca parkingowego dla skutera z reguły nie wymaga wysiłku. Poza tym łatwo nim manewrować w zatłoczonych ulicach i omijać korki. Wszystko to powoduje, że dwuślady napędzane energią elektryczną cieszą się obecnie ogromną popularnością. Czy ty również planujesz dołączyć do grona ich właścicieli? Mamy nadzieję!

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,307 sek